لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نجات جان موتورسواران ‌با کت هوشمند

دو مخترع دانشکده فیزیک دانشگاه مکزیکو موفق به ساخت یک کت هوشمند برای کاهش خطر تصادف موتورسواران و اعلام پیغام نجات هنگام برخورد با سایر وسایل نقلیه شدند.

 سیستم کت هوشمند مجهز «Safe Ride» به تجهیزاتی از جلمه چراغ های راهنما، چراغ ترمز و سیستم هشدار اعلام کمک است.

هموطن :کت هوشمند مجهز به سه قسمت پوشیده شده از چراغ های ال ای دی است که قسمت بالایی مانند چراغ ترمز عمل کرده و همچنین قسمت چپ و راست نیز برای نشانگر تغییر مسیر یا راهنما عمل می کنند.

دنیل رئال و ریبرتو رایواس، دانشجویان فیزیک دانشگاه ملی خودمختار مکزیکو در مورد فناوری های به کار رفته در این کت اظهار کردند: کت Safe Ride مجهز به سیستم اعلام نیاز اورژانسی هنگام تصادف است و در واقع هرگونه کاهش سرعت شدید از طریق سیستم جی پی اس مشخص شده و پیغام آن از طریق گوشی هوشمند ارسال می شود.

در بررسی های انجام شده مشخص شد که با استفاده از این کت هوشمند خطر تصادف به شدت کاهش می یابد، چرا که یکی از مهم ترین عوامل حادثه ساز تغییر مسیر ناگهانی موتورسواران است که این امر از طریق چراغ های پرقدرت ال ای دی کت هوشمند به سرعت به اطلاع سایر رانندگان خواهد رسید.

سیستم اعلام خطر تصادف در این کت با اتصال به تلفن همراه هوشمند میسر می شود. در واقع با استفاده از سیستم مسیریاب تلفن همراه در صورت تغییر شدید در میزان شتاب و یا توقف شدید پیغام کمک با نشانه گذاری محل دقیق روی نقشه به مرکز امدادونجات ارسال می شود.

این دو مخترع قیمت نهایی و فروش محدود این کت را حدود 40 دلار اعلام کردند.

جدید ترین مطالب سایت