لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرز تهیه 3ترشی متفاوت

نام ترشي ميوه مواد لازم    

نام

ترشي ميوه

مواد لازم

هلو 700 گرم

گلابي 500 گرم

سيب زرد 400 گرم

شليل 400 گرم

زرد آلو 500 گرم

كشمش در صورت تمايل 100 گرم

سركه به ميزان لازم

 

چگونگی تهیه

هلو وسيب را پوست كنده و بصورت نگيني خرد مي كنيم . گلابي وشليل و زرد آلو را نيز پس از شستن و خشك نمودن بصورت نگيني خرد كرده و تمامي مواد را با هم درون ظرف لعابي ريخته و سركه را به آن اضافه مي كنيم . سركه بايد مقداري باشد كه تمامي مواد درون آن پخته وبعد از پخت مقداري روي مواد را بگيرد. زمانيكه ميوه ها درون سركه به ميزان لازم نرم شدند آنها را از روي حرارت برداشته درون شيشه ريخته و لابلاي آن كشمش مي ريزيم. توجه : اين ترشي براي تمامي غذاهاي گوشتي و مرغ استفاده شده و عطر بسيار خوبي دارد . ميزان هلو در اين ترشي از تمامي مواد بايد بيشتر باشد. ( مدرس : خانم درويش)

نام

ترشي هفت رنگ

مواد لازم

گل كلم 1 عددكوچك

پياز ترشي 150 گرم

خيار ريز 200 گرم

فلفل ريز سبزيا قرمز 8 تا 10 عدد

سركه سفيد 1 تا 2 ليتر

نمك به مقدار لازم

سيب زميني ترشي 3عدد

هويج فرنگي 3عدد

ترخان 100 گرم

كرفس 4 تا 5 ساقه

 

چگونگی تهیه

كرفس و گل كلم را شسته خرد كنيد . سيب زميني ترشي و هويج را پوست گرفته به شكل حلقه يا نگيني درست خرد كنيد . پياز را پوست گرفته بشوئيد و بگذاريد خشك شوند خيار را نيز بشوئيد وخشك كنيد . دقت كنيد كه تمام سبزيجات كاملاٌ خشك و بدون آب باشد حال تمام سبزيجات را با فلفل و ترخان و نمك داخل ظرف مناسبي ريخته سركه را روي آن بريزيد . در ظرف را ببنديد مدت 2 تا 3 هفته بعد ترشي شما آماده است . توجه : خشك بودن سبزيجات و ظرف و يك اندازه بودن قطعات سبزيجات و كاملاٌ بسته بودن درظرف و محفوظ بودن آن مهم است . اين مقدار براي 6 نفر در نظر گرفته شده است. ( مدرس : خانم قادري)

 

نام

ترشي بندري

مواد لازم

موسير 1 پيمانه

ساقه كرفس خرد شده 1 پيمانه

گل كلم خرد شده 1 پيمانه

سيب زميني ترشي خرد شده 1 پيمانه

نمك به ميزان لازم

فلفل قرمز 1 قاشق غذاخوري

هويج خرد شده 1 پيمانه

آب تمبر هندي 1 پيمانه

رب گوجه فرنگي 1 قاشق غذاخوري

ادويه ترشي 2 قاشق غذاخوري

فلفل سبز خرد شده 1 پيمانه

سركه 3 پيمانه

بادمجان تنوري شده 3 عدد

 

چگونگی تهیه

ابتدا تمام سبزيجات را ريز كرده و شسته در صافي گذاشته تا كاملاٌ خشك شود سپس سركه را روي حرارت قرار داده زمانيكه جوش آمد به نسبت سفت بودن سبزيجات آنها را يكي يكي اضافه كرده و در آخر رب گوجه را در آب تمبر آماده شده حل كرده و به مواد اضافه مي كنيم تا كاملاٌ ترشي جا افتاده و كم آب شود از روي حرارت مي داريم تا خنك شود . ادويه جات و فلفل و نمك را اضافه مي كنيم. ( مدرس : خانم مرعشي)

جدید ترین مطالب سایت