فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نکاتی موثر و مفید برای پیشگیری از دیابت

 دیابت، تقریبا در حال تبدیل شدن به یک بیماری فراگیر در سراسر جهان شده است و همگان در تکاپوی یافتن راهی برای جلوگیری از این شرایط خاص پزشکی هستند. خوشبختانه، راه های متعددی هم برای جلوگیری از این بیماری وجود دارد. در این مطلب، با 5 راه برتر در این رابطه آشنا خواهید شد.    

هر روز صبحانه بخورید

هموطن: دلیل اینکه هر روز صبح باید صبحانه بخورید این است که صبحانه به شما کمک می کند تا قند خونتان را کنترل کنید. اگر برای مدت زمان زیادی بدنتان را از غذا محروم کنید، باعث خواهد شد قند خونتان افزایش یابد. پس، هر روز صبح صبحانه بخورید تا سطح قند در خونتان تثبیت شود و بتوانید با دیابت مبارزه کنید.

فعال باشید

اگر می خواهید از دست دیابت در امان بمانید، حداقل باید روزی 30 دقیقه ورزش کنید. نیازی نیست با حرکات ایروبیک یا تناسب اندام پیچیده، خیلی زیاد به بدنتان فشار بیاورید. می توانید به تمرینات ساده ای همچون پیاده روی پس از شام به همراه خانواده یا دوستانتان اکتفا کنید.

کاهش وزن

اضافه وزن نیز خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. اکثر تحقیقات نشان داده اند که چاقی مهم ترین عامل افزایش مقاومت به انسولین است. به همین دلیل اگر می خواهید از این بیماری مزمن در امان بمانید، کاهش وزن ضروری است.

برای شروع کاهش وزن بدنتان باید برای خودتان اهدافی تعیین کنید که رسیدن به آن آسان باشد. برای شروع، می توانید به کاهش 5 تا 10 درصد از وزن بدنتان فکر کنید.

بیشتر فیبر بخورید

متخصصان تغذیه ادعا می کنند که خوردن فیبر، شکم شما را برای مدت زمان بیشتری پر نگاه خواهد داشت. فیبرها برای پیشگیری از ابتلا به دیابت عالی هستند، چرا که باعث می شوند قند خون افزایش پیدا کرده و به آرامی پایین بیاید. روزانه 25 تا 30 گرم فیبر مانند غلات سبوس دار و سبزیجات، معجزه می کند.

سیگار را ترک کنید

اگر سیگار می کشید و هنوز هم فکر می کنید که سالم هستید، دوباره فکر کنید! تحقیقات نشان داده اند که دود کردن 16 تا 25 سیگار در روز، می تواند نسبت به یک فرد غیر سیگاری، به میزان 3 برابر استعداد شما را برای ابتلا به دیابت نوع 2 افزایش دهد.

به علاوه، همیشه توصیه شده که هر چه زودتر عادت ناسالم سیگار کشیدن را ترک کنید. اگر برای ترک سیگار واقعا مشکل دارید، حتما در این رابطه با یک پزشک مشورت نمایید تا راهنمایی های لازم را از او دریافت کنید.

بسیار خب، مادامی که این نکات را رعایت کنید، شانس ابتلا به دیابت در آینده کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. پس این نکات را جدی گرفته و آنها را در اولین فرصت در سبک زندگی تان به کار بگیرید.

جدید ترین مطالب سایت