فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آخرین وضعیت تب کنگو در مازندران

پس از انجام چندین آزمایش پزشکی دو فرد مبتلا به بیماری تب کنگو در استان مازندران شناسایی شدند که یک نفرجان خود را از دست داد ، با بررسی های انجام شده ، در حال حاضر هیچ فرد مشکوک به ابتلا این ویروس در استان وجود ندارد .

هموطن :در حال حاضر هیچ فرد مشکوکی مبتلا به تب کنگو در مازندران وجود ندارد .به گزارش خبرگزاری صدا و سیما رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : پس از انجام چندین آزمایش پزشکی ، دو فرد مبتلا به بیماری تب کنگو در استان شناسایی شدند که یک نفرجان خود را از دست داد .

جان بابایی با بیان اینکه فرد دوم پی از سپری کردن دوره درمان بهبود یافته است اخبار منتشرشده در شبکه های اجتماعی مبنی بر ابتلا دو نفر دیگر به این بیماری در مازندران را شدیداتکذیب کرد .

وی افزود : با بررسی های انجام شده ، در حال حاضر هیچ فرد مشکوک به ابتلا این ویروس در استان وجود ندارد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این بیماری از طریق گزش کنه های بدن دام و تماس با خون و لاشه حیوان آلوده ، منتقل می شود افزود: آنچه در درمان موثر تب کنگو نقش اساسی دارد، آغاز سریع درمان های ضد ویروسی برای فرد مشکوک به بیماری و جداسازی او از دیگر افراد در محیط استریل است .

به گفته متخصصان بیماری های عفونی، دوره کمون تب کنگو به طور متوسط از چهار تا حداکثر12 روز است و علائم ابتلا به آن تا روز چهارم تب، سردرد، استفراغ ، خستگی، دردهای عضلانی و معده است .

جدید ترین مطالب سایت