لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سخنگوی دولت: موضوع هسته ای کف خیابانی شده است

نوبخت درباره تصویب جزییات طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای اظهار داشت: اینکه دولت گزارش این مذاکرات را به مجلس ارائه کند، امری حتمی است اما چگونگی این مسئله پیچیده و فنی مهم است. متاسفم که این موضوع به موضوع کف خیابانی تبدیل شده است.

هموطن : محمد باقر نوبخت به طرح نمایندگان مجلس درباره الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای واکنش نشان داد.

سخنگوی دولت درباره تصویب جزییات طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای اظهار داشت: موضوع رسیدگی به مذاکرات هسته ای در حوزه اختیارات شورای عالی امنیت ملی است و آنچه در این خصوص صورت می گیرد با مداقه شورای عالی امنیت ملت پیش می رود.

وی با بیان اینکه ابتدا تشکر می کنم از نمایندگان مجلس که که این طرح را برای تقویت موضع ما در مذاکرات تصویب کردند تاکید کرد: اما طبق قانون اساسی این اختیار نه در حوزه اختیارات قوه مجریه و نه قوه مقننه است بلکه جز اختیارات شورای عالی امنیت است و از این جهت تصویب این طرح در تعارض با اصل 176 قانون اساسی است.

وی افزود: اینکه دولت گزارش این مذاکرات را به مجلس ارائه کند، امری حتمی است اما چگونگی این مسئله پیچیده و فنی مهم است. متاسفم که این موضوع به موضوع کف خیابانی تبدیل شده است. ما واقعا نمی توانیم به برخی از سوالاتی که مطرح می شود با توجه به اینکه ابتکار عمل را در مذاکرات از دست می دهیم پاسخ دهیم. اما دولت تا جای ممکن پاسخوگیی در مجلس و در پیشگاه ملت را وظیفه خود می داند.

وی تاکید کرد: موضع مخالفت دولت با تصویب این طرح به دلیل تعارض آن با اصل 176 قانون اساسی است، اما اینکه مجلس قصدش کمک به دولت است در آن شکی ندارم.دهقانی عضو هیئت رئیسه مجلس هم در پاسخ به برخی انتقادها از جمله اظهارات سخنگوی دولت گفت : بر اساس اصل 71 و 72 قانون اساسی ، مجلس حق دارد در موضوع هسته ای ورود کند

بروجردی ، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با تاکید بر اینکه این طرح کمک به دولت است گفت: رای بالا به این طرح نشانه عزم ملی در این زمینه است و آمریکایی ها باید بفهمند نمی توانند خللی در این عزم ایجاد کنند . بروجردی با اشاره به اینکه این طرح ، موجب دلگرمی هیئت مذاکره کننده هسته ای کشورمان است تاکیدکرده : مخاطبان اصلی این طرح زیاده خواهان عرصه مذاکرات به ویژه امریکایی ها هستند.

جدید ترین مطالب سایت