لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

قصاب ها مراقب تب کریمه باشند

درپی مشاهده چند مورد بیماری تب کریمه کنگو در ایران، رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: ذبح دام در خارج از کشتارگاه های صنعتی ممنوع است.انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از طریق کنه صورت می گیرد.

هموطن :مهدی خلجدرپی مشاهده چند مورد بیماری تب کریمه کنگو تاکید کرد: به علت این که بیماری تب کریمه کنگو در دام هیچ گونه علایم مشهودی ندارد و ویروس آن در محیط خارج از بدن و لاشه دام پایداری دارد، باید از ذبح سنتی دام در خارج از کشتارگاه های صنعتی، خرید گوشت از اماکن غیربهداشتی و غیرمجاز و خوردن جگر خام خودداری شود.گفت: براساس دستورالعمل و اطلاعیه سازمان دامپزشکی در سراسر کشور و استان تهران کشتارگاه ها موظفند لاشه گوشت را تا 24 ساعت در سردخانه با دمای مناسب صفر تا 4 درجه نگهداری و پس از آن در خودروهای یخچال دار ویژه حمل گوشت توزیع کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: در چند هفته گذشته 2 تا 3 مورد ابتلای افراد به بیماری تب کریمه کنگو در یکی از استان های شمالی کشور (منطقه چالوس) گزارش شد که یکی از مبتلایان تاکنون فوت کرده است.

خلج از کارگران کشتارگاهها خواست در زمان کشتار از دستکش، ماسک و عینک استفاده کنند.

وی گفت: روستائیان و دامداران هنگام شیردوشی باید مراقب کنه ها باشند و از له کردن کنه ها با دست و سنگ خودداری کنند زیرا با خارج شدن خون از کنه ها خطر ابتلا به بیماری وجود دارد.

وی تاکید کرد: مصرف گوشت قرمز در صورتی که دام در کشتارگاههای مجاز ذبح شده باشد و در دمای مناسب نگهداری شود و لاشه گوشت نیز به تایید سازمان دامپزشکی کشور رسیده باشد، هیچ مشکلی ندارد.

انتقال بیماری تب کریمه کنگو، از طریق کنه صورت می گیرد که آن هم اصولا در ارتباط با ترشحات دام، انجام ذبح غیربهداشتی و خارج از کشتارگاه و عدم رعایت بهداشت توسط فرد است. روش مبارزه با کنه سم پاشی بدن دام است.

البته مشکل اصلی در این بیماری این است که در دام هیچ علایمی ندارد به همین دلیل نمی توان تشخیص داد که چه گله ای سالم و چه گله ای آلوده است.

خون ریزی های زیرجلدی و خون ریزی های عمومی از علائم این بیماری در انسان و ممکن است منجر به فوت او شود اما اگر بیماری به موقع تشخیص داده و درمان های کمکی انجام شود، معمولا فرد از مرگ نجات پیدا می کند.  

جدید ترین مطالب سایت