لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خلاء طراحی لباس برای مردها و نوجوانان

یک طراح لباس و استاد دانشگاه با اشاره به ضرورت تدوین بحث طراحی لباس برای همه بخش های جامعه از نبود طراحی لباس برای نوجوانان و مردان گله کرد و گفت:  تا کنون لباس استاندارد برای مردها کت شلواربوده است و ما هیچ طرح دیگری برای پوشاک مردانه نداریم. در همین زمینه هم به کار بیشتر بر روی یقه وبرش  کت شلوارهای مردانه نیاز داریم.

هموطن :به گفته وی  ما برای گروه های سنی خاص هم طراحی ویژه نداریم. برای مثال، زمانی قرار بود برای نوجوانان لباس خاص طراحی کنیم اما هنوز چنین چیزی معنا پیدا نکرده است.

مینو کریم نیا به ضرورت ارتباط میان تولیدکنندگان و طراحان اشاره و گفت: بیشتر تولیدکننده ها، مرد هستند و آنها هستند که به سلیقه زنان ایرانی و نوع لباس پوشیدن شان جهت می دهند. درحالی که خود زنان بهتر می دانند چه بپوشند و هر لباسی مناسب کدام زمان و مکان است. از این رو ارتباط میان این دو ضروری است.

به گفته این پژوهشگر حوزه مد و لباس، مشکل اساسی ما این است که ارتباطی بین صنعت و هنر طراحی وجود ندارد و طراحان ما براحتی نمی توانند وارد بازار کار شوند  و دیدگاه طراح و تولیدکننده با هم یکی و همسو نیست. به این معنی که تولیدکنندگان، تنها به فروش بیشتر و تولید ارزان تر فکر می کنند و طراحان به تناسب و زیبایی فکر می کنند و خوب است که این دو هم راستا شوند.

کریم نیا معتقد است مردم با طرح های مختلف آشنا نیستند و حتی تعداد زیادی از کسانی که به مزون می روند هم طرح های مختلف و تناسب هر لباس با محیط را نمی دانند. از مزون خرید می کنند تا بگویند از فلان جا لباس گرفته اند. از سوی دیگر، همه مزون داران، طراح لباس نیستند و ریزه کاری ها را نمی شناسند.

  او در پاسخ به این که چرا طرح هایی که در مزون ها ارائه می شود به تولید انبوه نمی رسد گفت: مزون ها، مشتری خای خاص خود رادارند و تولیدشان کم است. به همین دلیل، قیمت هاشان بالاتر است. شاید اگر این طرح ها به تولید انبوه برسد، آن مشتری ها از دست برود چون این دسته مخاطبان، خواهان طرح ها و لباس های خاص ترند و دلشان نمی خواهد لباسی که می پوشند را برتن هرکس ببینند.

جدید ترین مطالب سایت