فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

وقتی ‌مایه‌ حیات یواشکی تمام می‌شود

وقتی در ترافیک همیشگی تهران پیچ رادیو را باز کردم و صدای مرد درختی ایران را شنیدم خوشحال شدم که هستند کسانی که دلشان به خاطر درخت می تپد و این می تواند مرهمی باشد بر تن سوخته ی زاگرس که اگر درست مدیریت شود می تواند بسیاری از خسارت ها را جبران کند.

هموطن :«سکینه سالاری»،، اظهار کرد: کنجکاو شدم و با مراجعه به خبرگزاری ایسنا بیشتر با فعالیت های مرد درختی آشنا و متوجه شدم که «مهدی نظری» در راستای حفظ محیط زیست با کاشت درخت خدمت بسیار بزرگ و ارزشمندی انجام داده است، باید برای افرادی که برای حفظ محیط زیست تلاش می کنند ارزش قائل شد و از طرف دیگر آگهی بخشی به جامعه در این حوزه گسترش یابد.

عضو سازمان مردم نهاد لرستانی های مقیم تهران با اشاره به این که روزبه روز نیاز به محیط زیست سالم بیشتر و بیشتر می شود، گفت: با توجه به هجوم ریزگردها باید به مقوله درخت کاری اهمیت بیشتری داده شود.

سالاری ادامه داد: حفظ محیط زیست و آب وخاک و هوا بحث بسیار مهم و حیاتی است و اگر ما برای زندگی خود و آیندگان ارزش قائل هستیم باید همه بدون هیچ عذر و بهانه ای وارد این مقوله شویم و بدانیم که درختکاری و حفظ محیط زیست به سازمان خاص مربوط نمی شود و همه افراد جامعه در این حوزه دخیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: فاجعه های زیست محیطی یکی پس از دیگری در حال وقوع هستند و اکنون که آب مایه حیات، یواشکی از زندگی ما در حال رفتن است و گردوخاک و آلودگی آرام آرام جای آن را می گیرد و باید آگاه باشیم که زندگی در کره زمین برای ما در حال غیرممکن شدن است.

این فعال زیست محیطی با تأکید بر این که باید درخت کاری و حفاظت از محیط زیست در جامعه به یک فرهنگ واجب تبدیل شود، خاطرنشان کرد: باید جامعه از مخاطرات زیست محیطی باخبر شوند تا نسبت به انجام وظیفه ی ذاتی خود آگاه تر شوند.

سالاری درباره ی فعالیت های خود گفت: از دوران کودکی دغدغه محیط زیست را داشتم و بعدها در منزل، محل کار و هرجایی که امکان کاشت درخت بود درخت می کاشتم و همیشه نگران بی توجهی به محیط زیست بوده ام.

وی بابیان این که دغدغه های زیست محیطی باعث شد با کمک همسرم اقدام به تأسیس یک سازمان مردم نهاد برای حفاظت و حراست از محیط زیست در تهران بکنیم، خاطرنشان کرد: برایم مهم بود که آیا کسانی هستند که به فکر طبیعت و محیط زیست باشند و به درختکاری اهمیت دهند تا این که از طریق رادیو و ایسنا با مرد درختی آشنا شدم.

درختکاری

سالاری ادامه داد: هر سال تولد فرزندم «نیکا» را با کاشت درخت جشن می گیرم و امسال از دهقان فداکار هم برای شرکت در این جشن دعوت کردم و همواره از دوستان فرزندم می خواهم که درخت بکارند و هزینه ای که برای شیرینی و کیک تولد صورت می گیرد را خرج یک درخت سرسبز کنند تا کارمان با هزینه ای کمتر ماندگار کنند.

جدید ترین مطالب سایت