لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دستور غذایی فوق العاده برای گیاهخواران

می توان با کمی خلاقیت غذاهای مغذی، سبک و کم کالری با گیاهان تهیه کرد. غذای پیشنهادی امروز سرشار از مواد و املاح مغذی است

هموطن : بسیاری از خانم ها وقتی فریزرشان از گوشت و مرغ خالی می شود نمی دانند چه غذایی بپزند.از نظر این افراد، شام و ناهار وعده ای است که با انواع گوشت ها آماده می شود. این در حالی است که می توان با کمی خلاقیت غذاهای مغذی، سبک و کم کالری با گیاهان تهیه کرد. برای بسیاری از مادران رسیدن همه املاح غذایی به بدن اعضای خانواده دغدغه بسیار مهمی است. غذای پیشنهادی امروز سرشار از مواد و املاح مغذی است.اگر دوست داشته باشید می توانید در حد 100گرمقارچهم به این مواد اضافه کنید.قارچیکی از سبزی هایی است که با تحریک گلبول های سفید به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

برای درست کردن این غذا ابتدا پیاز را نگینی خرد کنید و بگذارید با مقدار خیلی کمی روغن سرخ شود. در ظرف را ببندید تا پیاز مغزپخت و سبک شود. ادویه ها را می توانید در همین مرحله اضافه کنید.پوستکدووبادمجانرا بگیرید و به صورت ورقه ای آنها را برش بزنید. از آنجا کهکدوزودتر ازبادمجانمی پزد بهتر است برش هایکدوضخیم تر از برش هایبادمجانباشد. با این کار می توانید آنها را با هم سرخ کنید. تابادمجانوکدویک سمتشان سرخ می شود سراغ خرد کردن سایر موادتان بروید.مرحله بعد تفت دادنپنیر های لاکتیکی است که به صورت مکعب های یک در یک  سانت خرد کرده اید. سرخ کردنپنیردر ماهیتابه استفاده شده برایکدووبادمجانمی تواند رنگپنیر ها را تیره کند بنابراین شستن ماهیتابه یا استفاده از ظرف دیگر ضروری است.برای سرخ کردن اینپنیراز مقدار کمی روغن استفاده و در حد طلایی شدن،پنیررا سرخ کنید. البته می توانید سرخ هم نکنید و به همان صورت مکعب های ریز به موادتان اضافه کنید. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که در پختن غذاهای گیاهی دست تان باز است و هر طوری که دوست دارید می توانید مواد را طبخ کنید.پنیر های لاکتیکی که این روزها در بازار به وفور یافت می شوند، بافت متراکمی دارند و در آب شور نگهداری می شوند بنابراین روی نمک اینپنیرها حساب کنید و از مقدار اولیه نمکی که برای این غذا کنار گذاشته اید، کم کنید.پنیرلاکتیکی از فراورده های خانوادهپنیراست و از نظر ارزش غذایی همانند سایر فراورده های این خانواده از پروتئین و کلسیم بالایی برخورداراست. به آنپنیرسنتی نیز می گویند.پنیرلاکتیکی را خودتان هم می توانید درست کنید. این دقیقا همانپنیری است که از شیر کامل و به طور مستقیم درست می شود. خوبیپنیر های لاکتیکی موجود در بازار این است که آنها کاملا پاستوریزه هستند و مانندپنیری که در خانه درست می کنید طعم طبیعی دارند.مرحله نهایی، ریختن مواد کنار هم درون ماهیتابه و گذاشتن برش های حلقه حلقه شده گوجه فرنگی روی آن است. در ظرف را بگذارید تا گوجه آب بیندازد و طعم دلنشین مواداولیه تان به خورد هم برود. از اینجای کار به بعد بهتر است غذایتان را زیاد هم نزنید تا بافتکدوو کوجه فرنگی از هم باز نشود و شکلشان حفظ شود.قارچ ها را هم می توانید کنارکدووبادمجانها تفت دهید و هم در مرحله نهایی که گوجه ها را گذاشتید روی آنها بچینید. از آنجا کهقارچنیز مانند گوجه فرنگی آب می اندازد مدت بیشتری باید صبر کنید تا آب مواد جمع شود و غذایتان قوام پیدا کند.

جدید ترین مطالب سایت