فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرز تهیه کوکوی ماهی

اول از همه باید بگویم که اگر فیله ماهی در دسترس ندارید، ماهی شیر را انتخاب کنید، زیرا این ماهی تیغ ریز ندارد و برای درست کردن...

هموطن :

طرز تهیه کوکوی ماهی

اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که به خاطر بوی ماهی از خوردن آن امتناع می کنید، پیشنهاد می کنیم علاوه بر تغییر در انتخاب نوع ماهی خریداری شده، روش های دیگر پخت آن را نیز امتحان کنید.

کوکوی ماهی یکی از این روش هاست.وقتی ماهی را به حالت خردشده به همراه مواد طعم دهنده به صورتکوکومیل کنید، دیگر حتی بوی زهم بودارترین ماهی ها را نیز احساس نخواهید کرد.

بنابراین لازم نیست به خاطر بوی ماهی، از خوردن این پروتئین حیوانی پرخاصیت صرف نظر کنید.در ضمن این روش پخت برای علاقه  مند کردن بچه ها به خوردن ماهی نیز بسیار سودمند است.

مواد لازم برایآشپزی

برای 4 نفر:

350 گرم سیب زمینی

300 گرم فیله هر نوع ماهی دلخواه

4 عدد پیازچه (خرد شود)

یک قاشق چای خوری زنجبیل خردشده

2 قاشق سوپ خوری گشنیز خردشده

2 قاشق چای خوری آب لیموترش

4 قاشق سوپ خوری روغن مایع مخصوص سرخ کردن

نمک و فلفل به میزان لازم

چند عدد لیموترش تازه و چند برگ گشنیز تازه برای تزئین

طرز تهیه:

اول از همه باید بگویم که اگر فیله ماهی در دسترس ندارید، ماهی شیر را انتخاب کنید، زیرا این ماهی تیغ ریز ندارد و برای درست کردنکوکومناسب است.

1 ـ سیب زمینی ها را به مدت 15 دقیقه در محلول آب و نمک بپزید. سپس از آب بیرون آورده و چند دقیقه کنار بگذارید تا سرد شود.

2 ـ فیله ماهی را با چاقوی تیز به صورت ریز خرد کنید و در کاسه بریزید. بعد پیازچه، گشنیز و زنجبیل را به همراه آب لیموترش تازه به آن اضافه کرده و با نمک و فلفل مزه دار کنید.

3 ـ وقتی سیب زمینی های آب پزشده سرد شدند، پوست آنها را بگیرید و رنده کنید. پس از آن به مخلوط ماهیبیفزایید و خوب هم بزنید.

4 ـ روغن را در تابه ای بریزید و روی شعله اجاق گاز بگذارید تا داغ شود.

حالا مقداری از مخلوط را با دست برداشته و ابتدا در کف دست به صورت گلوله ای درآورید. سپس گلوله را فشار داده و آن را تبدیل به دایره کوچکی با قطر تقریبا 3سانتی متر کنید و بعد در روغن داغ قرار دهید تا سرخ شود.

این کار را تا پایان یافتن مواد انجام دهید.پس از آنکه یک رویکوکوها سرخ شد، آنها رابرگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی متمایل به قهوه ای شود.در پایانکوکوها را در ظرفی چیده و با تعدادی برگ گشنیز و برش  لیمو ترش تزئین کنید.

توجه:

حرارت اجاق گاز را آن قدر زیاد نکنید که تنها رویکوکوسرخ شده و مغز آن خام بماند. اینکوکوباید روی حرارت متوسط، سرخ شود.

 

جدید ترین مطالب سایت