لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خالکوبی؛ خطری در کمین سلامت عروس و دامادها

 قبول داریم که خالکوبی می تواند شیک و زیبا باشد و ظاهر متفاوتی به شما آن هم در روز نامزدی یاعروسی تان بدهد، ولی سلامتی تان کجای این قصه است ؟

هموطن :

این روزها خالکوبی به مدی مرد م پسند در میان دخترها و پسرها تبدیل شده و خیلی از عروس و دامادها در کنار همه اقدامات آرایشی و زیبایی که برای مراسم عروسی شان انجام می دهند یا قبل از رفتن سر خانه خودشان آن را امتحان می کنند تا ظاهری متفاوت و جذاب برای همسر خود پیدا کنند خالکوبی یا تاتو است. البته منظورمان صرفا تاتوی ابرو و... نیست، بلکه می خواهیم درباره مشکل آفرین بودن یا نبودن تاتو بدن حرف بزنیم.

تاتو چیست؟

خالکوبی؛ خطری در کمین سلامت عروس و دامادها

به نوشته نوعروسی، وقتی تصمیم می گیرید تاتو یا خالکوبی انجام دهید، یعنی قرار است خودتان را در معرض یک سری رنگ های شیمیایی قرار دهید که با استفاده از سوزن به بخش فوقانی پوست وارد می شوند. خالکوبی هایی که روی بدن انجام می شود به نوعی دائمی هستند و باید قبل از اینکه این هوس عروسانه را به عمل تبدیل کنید خوب به نتایج آن فکر کنید و دست به اقدام بزنید. تاتو

پاک می شود یا نمی شود؟

خالکوبی؛ خطری در کمین سلامت عروس و دامادها

خیلی دل تان را به این خوش نکنید. تاتو خط چشم نیست که با آب یا حداکثر یک ماده پاک کننده بتوانید اثرش را حذف کنید، بخصوص اگر موقع انتخاب، طرح پر نقش و رنگی را هم پسند کرده باشید که شاید حتی پاک کردن خالکوبی بدن تان را به یک رویا تبدیل کنید!

برای به اصطلاح پاک کردن تاتو سه روش وجود دارد:

  -تاتو کردن دوباره:  بله اشتباه نکردید. خیلی از تبلیغات پاک کردن تاتو دقیقا به همین موضوع اشاره دارد. یعنی آرایشگر دوباره با یک رنگ که نزدیک به رنگ پوست شماست، روی تاتو را خالکوبی دوباره می کند که این روش دقیقا همان عوارضی را که در خالکوبی اولیه با آن رو به رو بودید برای شما به دنبال خواهد داشت.

  -استفاده از اسید: نوعروس عزیز اگر مثلا برای اینکه عکس های عروسی تان جذاب تر شود، گردن یا بازوی تان را خالکوبی کردید و حالا به هزار و یک دلیل می خواهید از شرش خلاص شوید حداقل این کار را به آرایشگر نسپارید. شما که نمی خواهید شش ماه از عروسی تان نگذشته پوست تان دچار اسکار و به اصلاح جای جوش شود؟ آرایشگرها اگر نخواهند روی طرح قبلی را تاتو کنند به استفاده از اسید روی می آورند که به پوست آسیب جدی می زند.

- لیزر: منطقی ترین و البته پرهزینه ترین روش برای از بین بردن تاتو یا خالکوبی استفاده از لیزر زیر نظر متخصص است که تا حدی می تواند نظر شما را تامین کند ولی پاک کردن طرح های چند رنگ با لیزر هم زمان زیادی را می برد که شاید چندین برابر هزینه ای باشد که برای خالکوبی کردن پرداختید.

عوارضی که تاتو برای بدن دارد

خالکوبی؛ خطری در کمین سلامت عروس و دامادها

 

-حساسیت: رنگ هایی که برای تاتو استفاده می شود یک ماده شمیایی خارجی است، پس ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک پوستی شود.

جدید ترین مطالب سایت