فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

غذاهای نشاط آور تابستان کدامند ؟

هیچ زمانی بهتر از تابستان برای به وجد آمدن درمورد " سالم ترین غذاهای جهان " وجود ندارد.این فصل با انواع مختلف و رنگارنگی از غذاهای فصلی پربرکت می شود

هموطن :به سختی می توان زمانی لذت بخش تر از تابستان را برای خوردن پیدا کرد ! این فصل-که به انقلاب تابستانی معروف است و

خورشید درشمالی

ترین وضعیت خود نسبت به زمین قرار دارد و روزها در آن در بلندترین حالت خود هستند –با انواع مختلف و رنگارنگی از غذاهای فصلی پربرکت می شود. میوه ها و سبزیجات از هر رنگی که تصورش را بکنید در تابستان یافت می شوند. گاهی اوقات کشتزارها و باغ ها سرشار از مواد غذایی هستند .برنامه غذایی ما باید بر اساس سلیقه خودمان باشد و بشقاب هایمان را باید با انواع میوه ها و سبزیجات رنگارنگ، زیبا و پر زرق و برق کنیم .

هیچ زمانی را بهتر از تابستان نمی توان یافت که بتوان پالت رنگی از انواع غذاهای رنگارنگ به نمایش گذاشت.قرمزی گوجه فرنگی های مینیاتوری ، زردی

خورشید مانند نارنج های تابستانی و انواع مختلف رنگ سبز ، از سبز تیره خیار تا رنگ سبز روشن نخود فرنگی ، همگی در تابستان به معرض نمایش در می آیند.

وقتی به تابستان فکر می کنیم ، ناخودآگاه گرما به ذهنمان می آید .در دستور سنتی چینی ، تابستان ، فصل عنصر آتش است ، گرمایی افزون شونده ، که به سمت بیرون حرکت می کند ، رشد می کند و با روشنی و جنب و جوش مشخص می شود .این انرژی داغ به خنک شدن احتیاج دارد و در تابستان غذاهای خنک کننده باید در رأس برنامه های غذایی ما باشند .

سالادها (هم میوه و هم سبزیجات )در این فصل حس خوبی به انسان می دهند و با سبزیجاتی چون خیار برای فرونشاندن گرمای تابستان بسیار مناسب هستند. میوه های خنکی چون هندوانه با آب فراوانی که درون خود دارند ، به بدن ما کمک می کنند که در دمای بالا هم رطوبت خود را حفظ کند. سوپ های خنک و مخلوطی از آب میوه ها نیز برای این فصل بسیار مناسب است .اضافه کردن تکه های ماهی یا سویا به این

سالادتابستانی خنک ، کمک زیادی به حفظ ذخیره پروتئین بدن در طول روزهای پر فعالیت تابستان می کند.

در هر هفته باید تعدادی از غذاهایی که گرمای بدن را کنترل می کنند ، در نظر گرفته شود. فلفل های تازه ( مثل فلفل قرمز ) همانند زنجبیل تازه و ریشه ترب کوهی در این فصل فراوان هستند. با قرار دادن تعدادی از این چاشنی های تند و تیز ، می توان عنصر حرارت بدن را در این فصلِ داغ حفظ کرد .

گرمای تابستان ، تقریباً مخالف سکون و رخوت است . تابستان زمان غذاهای سنگین نیست . مصرف گوشت ، مصرف شیر کامل و لبنیات ، مصرف

تخم مرغو غذاهای سرخ شده در این زمان منطقی به نظر نمی آید. غذاهای سبک تر،کلیدی هستند به خصوص سبزیجات برگدار ، میوه ها و ماهی کباب شده  . 

 ما باید چای های نعنایی. را نیز فراموش نکنیم . همچنین برگ های تازه این را می توان به عنوان افزودنی های جالبی برای

سالادها و سوپ ها در استفاده کرد . 

هیچ زمانی بهتر از تابستان برای به وجد آمدن درمورد " سالم ترین غذاهای جهان " وجود ندارد.حالا زمان مناسبی برای شروع حرکت به سوی غذاهای تازه ، با تأکید بر سبزیجات و مواد مغذی حیرت آور آنها است . 

جدید ترین مطالب سایت