فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

امان از کفش‌های پاشنه بلند...

یک متخصص بیماری های پوست و مو گفت: پوشیدن کفش های پاشنه بلند یکی از علل ایجاد میخچه است.

هموطن :دکتر اکرم انصار، اظهار کرد: در اثر اصطکاکی که بر روی پوست کف پا به وجود می آید پوست ضخیم تر شده و زمینه ایجاد میخچه فراهم می شود.

وی افزود: البته میخچه فقط در کف پا ایجاد نمی شود و ممکن است در کف دست نیز بوجود آید؛ مثلا کارگران و کشاورزانی که از بیل استفاده می کنند در طولانی مدت ممکن است در کف دست هایشان بر اثر اصطکاک ایجاد شده، میخچه شکل گیرد.

این متخصص بیماری های پوست تصریح کرد: با توجه به اینکه عامل بوجود آمدن میخچه اصطکاک بر کف پا است، بنابراین واگیر ندارد. اما بسیاری از افراد به اشتباه میخچه را با زگیل یکی می دانند؛ باید گفت که این دو کاملا با یکدیگر متفاوت است. بیماران برای تشخیص اولیه میخچه حتما به پزشک مراجعه کنند تا با روش های درمانی بسیار ساده تحت درمان قرار گیرند.

وی اظهار کرد: روش درمانی میخچه منجمد کردن است که به سادگی در مراکز درمانی انجام می شود. میخچه هنگام راه رفتن و فشار آوردن به آن بسیار دردناک است و در صورت دست کاری و کندن پوست آن، زخمی شده و منجر به عفونت می شود.

انصار توصیه کرد: افراد از دست کاری و کندن میخچه پرهیز کنند. همچنین استفاده از اسید موجب فرو رفتن و زخمی شدن آن می شود.

وی تاکید کرد: بیماران دیابتی یا افرادی که در گردش خون اختلال دارند، هرچه سریع تر به درمان میخچه اقدام کنند؛ چراکه عدم درمان منجر به عفونت و انتشار آن می شود.

جدید ترین مطالب سایت