لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نوشابه هرسال ۱۸۴ هزار نفر را می کشد

بر اساس نتیجه مطالعه ای که در مجله آمریکایی سرکیولیشن منتشر شد، نوشابه های گاز دار و دیگر نوشیدنی های دارای قند سالانه عامل مرگ ۱۸۴ هزار نفر در جهان هستند.

هموطن :این نخستین تحقیق مفصل در سطح جهانی است که تأثیر این نوشیدنی ها را در زمینه مرگ و میر و نقص عضو ناشی از دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سرطان های مرتبط با مصرف آنها تحلیل می کند.

در این مطالعه، محققان 133 هزار مورد مرگ مرتبط با مصرف این نوشیدنی ها را که منجر به دیابت شده است، به ثبت رساندند. 45 هزار مورد مرگ نیز در عرض یک سال در جهان بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از مصرف این نوشیدنی ها اتفاق افتاده است و 6450 مورد نیز ناشی از سرطان بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، دکتر داریوش مظفریان رئیس دانشکده علوم و تغذیه دانشگاه تافتس در بوستون و سرپرست این گروه تحقیقاتی اعلام کرد: «بسیاری از کشورها شمار بالای مرگ و میر تنها ناشی از عامل بروز بیماری دیابت مانند نوشابه های گاز دار یا دیگر نوشیدنی ها طعم دار و دارای قند مانند چای سرد را به ثبت می رسانند و کاهش شدید مصرف یا حذف آنها باید اولویتی جهانی باشد».

در این مطالعه، تحقیقی روی آب  میوه های کاملا طبیعی صورت نگرفت.

ارزیابی ها در مورد مصرف نوشابه های گازدار و نوشیدنی های قنددار از طریق 62 تحقیق دیابتیک که روی 611 هزار 971 نفر در فاصله سال های 1980 تا 2010 در 51 کشور صورت گرفته بود، به دست آمد.

محققان همچنین مقادیر قند قابل دسترس در سطح ملی را در 187 کشور بررسی کردند و تناسب آن  را با فراوانی دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سرطان بر حسب مناطق جغرافیایی و جمعیت به دست آوردند.

تأثیر مصرف نوشابه های گازدار و دیگر نوشیدنی های قنددار بر مرگ و میر به میزان چشمگیری بین جوامع مختلف متفاوت است و از کمتر از یک درصد در ژاپن در بین افراد بالای 65 سال تا 30 درصد بین مکزیکی های کمتر از 45 سال متغیر است.

در بین بیست کشور پرجمعیت دنیا، مکزیک در دوره مورد مطالعه با 405 مورد مرگ در بین یک میلیون نفر بزرگسال یا 24000 مورد مرگ در یک سال، بالاترین آمار مرگ و میر مرتبط با مصرف نوشابه های گاز دار و دیگر نوشیدنی های دارای قند را در سال داشت.

آمریکا با 125 مورد مرگ در یک میلیون نفر یا 25000 مورد در یک سال در رده دوم قرار داشت.

حدود 76 درصد مرگ های ناشی از مصرف نوشابه های گازدار یا نوشیدنی های دارای قند در کشورهایی با درآمد پایین یا متوسط اتفاق می افتد.

در مجموع، در بین بزرگسالان، میزان ابتلای افراد مسن به بیماری های مزمن مانند دیابت ناشی از مصرف نوشابه های گازدار و دیگر نوشیدنی های شیرین، بیشتر است.

 

جدید ترین مطالب سایت