لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

چکمه ها هم سبز می شوند

خرده ریزهای دورریختنی در هر خانه ای پیدا می شود، وسایلی که نه کسی دلش می آید آنها را دور بریزد و نه آن قدر ارزش دارند که حتی جایی در انباری برای شان دست و پا کرد.

هموطن :خرده ریزهای دورریختنی در هر خانه ای پیدا می شود، وسایلی که نه کسی دلش می آید آنها را دور بریزد و نه آن قدر ارزش دارند که حتی جایی در انباری برای شان دست و پا کرد. آبپاش های رنگ و رو رفته قدیمی که جای شان را به تازه واردها داده اند، ظروف ذخیره چای یا ماکارونی که در آشپزخانه فقط جاگیر هستند و نامتعارف و سبدهایی که دل صاحب شان را زده اند و مدت هاست دیگر از کابینت ها بیرون نمی آیند. با یک ایده ساده می توان هم این خرده ریزهای به درد نخور را دوباره به کار گرفت و هم از دست شلوغی کابینت ها و انباری خلاص شد. راهش ساده است. توی هر چیزی که فکر کردید مزاحم است، گل بکارید. اصلا هم نگران نباشید. این روزها هر کار عجیبی شدنی است. 

چکمه ها هم سبز می شوند

چکمه ها هم سبز می شوند

چکمه های خالی بدون گل که این روزها یکی از اسباب دکوراسیون داخلی خانه ها شده اند، چه برسد به چکمه هایی که به جای گلدان استفاده می شوند و در بالکن و حیاط یا حتی در آپارتمان ها به کار می روند. چکمه های باغبانی با طرح و رنگ های مختلف شان می توانند گلدان های متفاوتی برای گل های شما باشند به خصوص اینکه این گلدان های خاص مناسب همه جور گلی هستند؛ البته بیشتر به درد گل هایی با شاخه ها یا ریشه های بلند می خورند. گل های شاخه کوتاه زیاد داخل چکمه ها به چشم نمی آیند فقط کافی است یک جفت این چکمه ها را تهیه و انتهای آن را با وسیله نوک تیزی مانند مته و. . . چند بار سوراخ کنید تا جریان آب باقیمانده گل خارج شود. بهتر است اول کار داخل چکمه مقداری شن یا ماسه بریزید این طوری هم چکمه سنگین می شود و در باد و توفان معلق نمی شود و هم اینکه راه برای بیرون رفتن آب اضافی باز می شود. 


جاشکری یا سس خوری، فرقی ندارد. وسایلی که این روزها کمتر در خانه مورد استفاده می گیرند. مگر در مواقعی که مهمان های رسمی و خاصی در راه باشند. وگرنه خانواده که دور هم جمع باشند به سبک و سیاقی راحت شکر و سس را سر سفره ها می آورند. 

چکمه ها هم سبز می شوند

اگر روزی احساس کردید از این دو وسیله با شکل قایقی شان خسته شده اید لطفا آنها را با ترفندی که دیگران نفهمند نشکنید. بیایید از آنها گلدان هایی مینیاتوری درست کنید. فقط یادتان باشد هر گلی را در این گلدان های خاص نمی توانید بکارید چراکه عمق کمی دارند و به درد گل هایی با ریشه های بسیار کوتاه می گردند. مناسب ترین گل ها برای این گلدان ها، گل های آبدار و گوشتی مانند گونه های مختلف آلوئه ورا، شمشیری ها، کراسولا و هاورتیاست. 


از این به بعد ماهیتابه های تفلون ریز و درشتی که دیگر لایه تفلون شان را از دست داده اند، کنار نگذارید. با تابه های چدنی دسته سوخته هم کمی مهربان تر باشید. شاید این لوازم به ظاهر منفور خانه که راه خلاصی برای شان ندارید، روزی برای گل های دوست داشتنی تان به درد بخورند. شما می توانید از ماهیتابه های قدیمی و رنگ و رو رفته خانه یک گلدان زیبا بسازید. این وسط قالب های کیک صبحانه حتی از تابه ها هم بهتر هستند. 

چکمه ها هم سبز می شوند

برای اینکه در مقایسه با تابه ها که عمق کمی دارند، مرتفع تر بوده و به درد گل های علفی یا آبشاری می خورند. تنها کار لازم ایجاد چند روزنه کوچک به وسیله دستگاه دریل در کف آنهاست. برای اینکه ظاهر قالب کیک یا تابه تان کمی قدیمی تر و شبیه به گلدان های حلبی روستایی ها شود، فقط کافی است مدتی آنها را در فضای بیرون بگذارید. در مدت کوتاهی نم هوا و خاک کار خودش را می کند. 


استفاده از وسایل باغبانی برای تبدیل شدن به گلدان مد تازه این روزهاست به خصوص برای آنهایی که گلدان ها را در بالکن ها ردیف می کنند یا حیاطی با انواع و اقسام گل های چیده شده روی نرده ها و پله ها دارند، یک آبپاش ساده و رنگی برای جا دادن گل ها می تواند ایده خوبی باشد. می توان برای زیباتر کردن فضای حیاط یا بالکن انواع و اقسام این آبپاش ها در اندازه های مختلف و رنگ های متفاوت را تهیه کرد و ردیف کنار هم قرار داد. 

چکمه ها هم سبز می شوند

آبپاش ها این روزها بهترین گلدان برای گل های شمعدانی هستند؛ البته بنفشه و پامچال هم داخل آبپاش بد نیستند فقط باید حتما حواس تان به شیار ته آبپاش باشد وگرنه خیلی زود گل ها از فرط آب اضافی ته گلدان آبپاشی از بین می روند. 


از این به بعد تفاله گیرهای خانه را دور نریزید. این تفاله گیرها و آبکش های کوچک می توانند بهترین و البته یکی از خاص ترین گلدان های دنیا باشند. تفاله گیرها به خاطر حجم زیاد سوراخ های یک دست برای تبدیل شدن به یگ گلدان سالم، مناسب هستند فقط باید قبل از ریختن خاک داخل آنها مقداری خزه اسفاگنوم بریزید. 

چکمه ها هم سبز می شوند

این خزه ها که ظاهری شبیه خاک دارند، باعث جذب آب بیشتر برای گیاهانی که باید در بستر شن یا ماسه قرار بگیرند، می شوند. این خزه ها اگر ته آبکش ریخته نشوند خاک گلدان از سوراخ ها بیرون می ریزد یا با هر بار آب دادن گل ها کلا همه شان شسته می شود. گلدان های آبکشی را می توان برای تزئین کناره های پنجره آشپزخانه استفاده کرد. گلدانی خاص و مفید! 


شاید همه ما در خانه های مان حداقل یکی از این قوری ها را داشته باشیم؛ یادگارهایی از دوران مادربزرگ ها با ترک های چسبانده شده که هنوز رد چسب و جای شکستگی روی شان به خوبی پیداست؛ قوری هایی با گل های رز قدیمی یا طرح گل گندمی و حتی ناصرالدین شاهی. 

چکمه ها هم سبز می شوند

حتی اگر این یادگارها را نداشته باشیم حداقل یک قوری بدون در که داریم. از آنهایی که درش یک روز ناغافل شکسته و حالا نمی دانیم با خودش که زمانی علاقه زیادی به آن داشتیم، چه کنیم. راه حل ساده است؛ قوری های دوست داشتنی از کارافتاده تان را گلدان کنید. این گلدان های عجیب که این روزها طرفداران زیادی هم دارند به درد گل هایی با برگ هایی ظریف و ریز می خورند؛ مانند گل های پرسیاوشان مویی و سرخس ها. 


قدیم ترها خیلی ها از ظرف های خالی شیرخشک برای ریختن خرده ریزهای آشپزخانه استفاده می کردند. خیلی ها هم این ظرف های دوست داشتنی را برای جا دادن غلات و بنشن شان به کار می بردند. در شهرهای شمالی هم از این قوطی های شیرخشک به عنوان گلدان استفاده می کردند. برای اینکه آن زمان هم شیرخشک کالای لوکسی به حساب می آمد و داشتن ظرفش نوعی افتخار بود و هم اینکه ظرف های ذخیره سازی آشپزخانه مانند امروز این قدر زیاد و متنوع نبود. 

چکمه ها هم سبز می شوند

این روزها دوباره ظرف های شیرخشک با اینکه دیگر کالای لوکسی نیستند به خانه ها آمده اند؛ آن هم به عنوان گلدان. باقی ظرف های خواروبار و بنشن خانه ها هم این تغییر کاربری را دارند؛ تبدیل شدن به گلدان! (جای آرد، قوطی های چینی یا فلزی قند و شکر و چای.) اینها همه اگر روزی دل تان را زد، بهترین گزینه ها برای جادادن گل های خانه هستند به خصوص اگر از فلز یک دست باشند و با نوشته های خاص آرد و شکر؛ آن وقت جان می دهند برای تزئین یک آشپزخانه متفاوت.

جدید ترین مطالب سایت