لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حمید گودرزی: کفن که جیب ندارد!!

حمید گودرزی معتقد است که باید باور کنیم که کفن جیب ندارد و همه ما با دست خالی به قبر می رویم.

حمید گودرزی معتقد است که باید باور کنیم که کفن جیب ندارد و همه ما با دست خالی به قبر می رویم.

کمک خیریه حمید گودرزی در جشن رمضان

حمید گودرزی معتقد است اگر قشر متمول جامعه یک دهم درصد از درآمدهای شان را هم به نیازمندان اختصاص دهند دیگر فقیری در کشور نخواهیم داشت اما گویا برخی باور ندارند کفن جیب ندارد.

حمید گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی با اشاره به حضورش در برنامه «جشن رمضان» تصریح کرد: اینکه مردم در ماه مبارک رمضان اقبال بیشتری به محافل خیریه دارند هم خوب است و هم بد چرا که بسیاری از ما در ماه رمضان کار خیر می کنیم و در بقیه اوقات سال کار خیر را فراموش می کنیم و ممکن است حتی کلاه سر هم بگذاریم، این اصلا اتفاق خوبی نیست.

وی افزود:  اینکه صرفا در مواقعی مانند ماه مبارک رمضان به کارهای خیریه و اتفاقات خداپسندانه گرایش داریم نشان می دهد که مردمی احساسی هستیم و خیلی از اوقات بر اساس منطق تصمیم نمی گیریم چراکه مشکلات این چنینی همواره در تمام طول سال وجود دارد و کمک های مقطعی و زودگذر نمی تواند تاثیر زیادی بر این موضوع بگذارد.

یک ماهِ رمضان در طول سال برای کار خیر کافی نیست

بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه اتفاقات خیریه ماه رمضان را باید غنیمت شمرد، اظهار کرد: هر چند که باید محافل خیریه ای را که در ماه مبارک رمضان رقم می خورد غنیمت شمرد اما همه ما، اعم از هنرمندان و ورزشکاران و مردم جامعه باید به فکر اقدامی  سازماندهی شده برای استمرار این اتفاقات در طول سال باشیم. البته این نکته هم مهم است که حضور بخشی از ما در این کار تاثیر محسوسی ندارد و اگر می خواهیم یک جریان موثر ایجاد کنیم همه ما باید دست در دست هم دهیم و فقط یک ماهِ رمضان در طول سال برای این کار کافی نخواهد بود.

گودرزی ادامه داد: همانطور که در برنامه «جشن رمضان» هم اشاره کردم، ما در کشورمان آدم های متمول کم نداریم. ثروتمند بودن اشکالی هم ندارد اما اگر این قشر ثروتمند یک درصد یا یک دهم درصد از اموال شان را برای کمک به نیازمندان و مستمندان جامعه اختصاص دهند، به نظرتان انسان بی پولی در کشور باقی می ماند؟

باید باور کنیم همه با دست خالی به قبر می رویم

وی تصریح کرد: اما اکنون می بینیم که این اتفاق نمی افتد، حالا نمی دانم اسم این کار را زرنگی آن قشر بگذارم یا بی لیاقتی یا چیز دیگر اما باید باور کنیم که کفن جیب ندارد و همه ما با دست خالی به قبر می رویم.

بازیگر سریال «پنجمین خورشید» در پاسخ به اینکه آیا سازماندهی امور خیریه در کشور درست ریل گذاری شده است؟ اظهار کرد: گمان می کنم که در برخی مسائل اساسا ریل گذاری نشده است که بخواهد درست باشد یا غلط. این درست که همه ما وظیفه داریم در این امور به طور فعالانه شرکت جوییم اما به هر حال نهادهای دولتی نیز وظیفه بسیار مهم و اساسی در این زمینه دارند و باید نقش آفرین این موضوع باشند.

پس از پخش آیتم خانواده ای که در یک اتاق ۱.۵ در ۶ متری زندگی می کردند در برنامه «جشن رمضان» شبکه پنج سیما، حمید گودرزی با حضور در این برنامه گره از زندگی این خانواده باز کرده و علاوه بر کمک های مالی، خانه ای را نیز برای این خانواده نیازمند تهیه کرد.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت