لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خبرنگاران قلابی صداوسیما دستگیر شدند

کلاهبردارانی که با نام خبرنگار واحد مرکزی خبر از سازمان  ها و نهاد های دولتی، کارخانه ها و شرکت  ها اخاذی می کردند، دستگیر شدند.

هموطن : سردار سرتیپ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت:  کلاهبرداران در تماس با مسئولان ، مدیران و روابط عمومی  های سازمان  ها و نهادها خود را خبرنگار معرفی و عنوان می کردند قصد دارند برنامه های ویژه و 15 دقیقه  ای را برای آن سازمان و نهاد تهیه کنند.

وی افزود: این کلاهبرداران هزینه و حق الزحمه ای برای تهیه برنامه مطالبه نمی کردند و مطالبات آنان هزینه های حمل و نقل و لوازم مورد نیاز برای تهیه برنامه را شامل می شد که معمولاً از 500 هزار تومان تا 6 میلیون تومان بود.

محمدیان گفت: تاکنون صد فقره شکایت از این کلاهبرداران شده که همه در حال رسیدگی است و در این زمینه 3 نفر دستگیر شدند.

یکی از متهمان در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: نزدیک به شش ماه با نهادها و سازمان  ها مکاتبه و تماس تلفنی داشتیم و در این مدت نزدیک به  140میلیون به دست آوردیم.

وی افزود: معمولاً با دفاتر مدیران کل تماس می گرفتیم و آنان نیز این موضوع را به روابط عمومی ها اطلاع می دادند و در کمتر از 12 ساعت پولی که مطالبه کرده بودیم به حساب ما واریز می کردند.

متهم گفت: متأسفانه سازمان  ها و نهادها برای اینکه خودشان را مطرح کنند بدون هیچ گونه فکری و بدون اینکه ما را ببینند به راحتی پول را پرداخت می کردند.

متهم اصلی که معمولاً خود را به جای مرآتی خبرنگار واحد مرکزی خبر معرفی می کرد، افزود: قبلاً با شبکه های بیگانه همکاری داشتم از جمله شبکه مهاجر که برنامه سازی می کردم و مدیر پخش این شبکه بودم و همچنین ایران موزیک را تأسیس کردم که به زندان رفتم و بعد از آن شروع به کلاهبرداری کردم.

وی ادامه داد: در مدت کلاهبرداری حتی توانستم با یکی از وزرا تماس بگیرم و از وی درخواست تولید برنامه با همان عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر کنم که وی موافقت کرد و بنده را به مدیران کل دیگر ارجاع داد.

متهم افزود: در تماس با مسئولان عنوان می کردم که برنامه های 15 دقیقه ای برای فعالیت های آن مجموعه تهیه خواهم کرد که این برنامه ها بعد از اخبار پخش خواهد شد و یا حتی آنان را به گفتگوی ویژه خبری دعوت می کردم.

وی گفت: بعد از واریز شدن پول ها به حساب، دیگر قطع ارتباط می کردم و جوابی نمی دادم.

این کلاهبردار افزود: پول ها معمولاً به کارت های  بانک که معمولاً از سارقان و معتادان خریداری می کردم واریز می شد و بعد از دو سه فقره کلاهبرداری کارت ها را نابود می کردم.

مدیرکل اخبار استان های خبرگزاری صدا و سیما نیز  گفت: 4- 5 ماهی بود که از واحدهای صنعتی ، دولتی و از اقصی نقاط کشور تماس می گرفتند و عنوان می کردند که مبلغی را به حساب ریخته اند و می گفتند گروه خبری کی می آید؟

موسوی افزود: این تماس ها زیاد شد که بلافاصله به حراست سازمان صدا و سیما اطلاع داده شد.

وی گفت: حوزه معاونت خبر برای پوشش خبری و تهیه برنامه های خبری به هیچ عنوان وجهی را دریافت نمی کند و اگر روابط عمومی و دفاتر مسئولان آن سازمان ها و نهادها تماسی را با صدا و سیما و معاونت خبر می گرفتند شاید دیگر این مشکلات پیش نمی آمد.

جدید ترین مطالب سایت