فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دو دختر نوجوان لندنی به عقد داعش درآمدند

پیوستن سه دختر انگلیسی به نیروهای داعش در سوریه در ماه فوریه امسال (بهمن ماه گذشته)، افکار عمومی انگلیس را شوکه کرده بود، حالا خبر می رسد دو تن از آن ها به عقد تروریست های داعش درآمده اند.

هموطن :دو دختر نوجوان زیر 18 سال لندنی که به نیروهای داعش در سوریه پیوسته بودند، در این فاصله با برخی عناصر این گروه تروریستی ازدواج کرده اند.

روزنامه گاردین به نقل از وکیل مدافع خانواده این دخترها نوشت: این دخترها خانواده هایشان در انگلیس را از ازدواج خود مطلع کرده اند.

این دو دختر در ماه فوریه امسال به همراه یک دوست دیگر خود نخست به استانبول پرواز کردند و سپس از مرزهای زمینی وارد خاک سوریه شدند.

موضوع پیوستن این دو دختر 15 و 16 ساله به داعش در سوریه توجه افکار عمومی را در سطح انگلیس برانگیخت. گفته می شود که این دو دختر نوجوان هم اکنون در شهر رقّه که کانون اصلی داعش است، زندگی می کنند.

تسنیم آکونجی، وکیل مدافع خانواده  ها می گوید، فهرستی از نام و مشخصات مردان در اختیار این دو دختر قرار گرفته بود که می توانسته اند از میان آن ها دست به انتخاب بزنند. همسران  آن ها حدودا 20 ساله هستند.

خبر ازدواج این دو دختر اعضای خانواده   آن ها را به شدت متأثر کرده است، زیرا با ازدواج این دختران امیدی به بازگشت آن ها به انگلیس نخواهد بود و پیوند آن ها با سرنوشت داعش عمیق  تر خواهد شد.

هر سه این دخترها، دانش آموز یک مدرسه در لندن بوده اند. خانواده این دخترها پلیس انگلیس را متهم می کنند که آن ها را در مورد خطر خروج دخترانشان از کشور مطلع نکردند.

بنابر ارزیابی پلیس، این دخترها از یکی از همکلاسی های خود پیروی کرده اند که پیش از این از کشور خارج شده بود.

حال پلیس انگلیس 4 دختر دانش آموز دیگر این مدرسه را ممنوع  الخروج کرده است که مبادا عازم منطقه جنگی سوریه شوند.

بنابر ارزیابی پلیس انگلیس، تاکنون حدود 600 شهروند انگلیسی رهسپار مناطق جنگی در سوریه وعراق شده اند. در این میان حدود نیمی از آن ها به انگلیس بازگشته اند.

جدید ترین مطالب سایت