فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

افزایش سرعت وزش باد در شمال سیستان‌وبلوچستان به 90 کیلومتر

رئیس اداره هواشناسی زابل گفت: صبح امروز سرعت وزش باد و گرد و خاک در زابل به 90 کیلومتر بر ساعت رسید و میزان دید افقی در منطقه فرودگاهی زابل را تا 500 متر کاهش داد.

هموطن :غلامحسین عابدی، اظهارکرد: اکنون میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل به یکهزار و 577 میکروگرم بر مترمکعب یعنی 10.5 برابر حد مجاز رسیده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای تیرماه تا امروز (سه شنبه) 14 روز سرعت باد در زابل بین 54 تا 90 کیلومتر بر ساعت است، گفت: از ابتدای این ماه تاکنون تنها پنج روز کیفیت هوای زابل در حالات سالم و 10 روز ناسالم یا بحرانی بوده است.

بر اساس گزارش های محلی از صبح امروز بر اثر شدت وزش باد، ترددها در مسیر روستاهای اطرف تالاب هامون نظیر قرقری، تخت عدالت، ملاعلی، کوهکن، گمشاد، تپه کنیز و اربابی در شهرستان هیرمند با مشکل مواجه شده است.

اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیشتر در اخطاریه ای به دستگاه های اجرایی این استان هشدار داد که از یکشنبه تا سه شنبه این هفته طوفان و گرد و خاک، و کاهش شدید کیفیت هوا در شهرستان های شمالی استان اتفاق می افتد.

بر اساس اطلاعات هواشناسی وزش طوفان گرد و خاک در 18 خرداد امسال با سرعت 108 کیلومتر بر ساعت میزات غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به 3924 میکرو گرم بر مترمکعب، معادل 26 برابر حد مجاز رساند.

جدید ترین مطالب سایت