لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ساخت ابزار محافظت از دهان در برابر دندان قروچه

دانشمندان دانشگاه فلوریدا ابزار محافظت از دهان را ارائه داده اند که از دندان ها در مقابل دندان قروچه شبانه محافظت می کند.

ساخت ابزار محافظت از دهان در برابر دندان قروچه

دانشمندان دانشگاه فلوریدا ابزار محافظت از دهان را ارائه داده اند که از دندان ها در مقابل دندان قروچه شبانه محافظت می کند.

به گزارش   ایسنا، دندان قروچه (Bruxism) که معمولا ناشی از استرس است، می تواند موجب آسیب دیدگی به دندان، سردرد، بی خوابی و درد در ناحیه آرواره شود. چون این موضوع بیشتر در هنگام خواب رخ می دهد، بسیاری از افراد متوجه بروز آن نمی شوند.

دندان قروچه عبارت است از ساییده شدن دندان ها در شب ولی ساییدن یا کوبیدن دندان ها در طول روز نیز شایع است. دندان قروچه مداوم ممکن است باعث خوردگی لثه ها و استخوان های حمایت کننده از آنها در دهان شود.

انقباض فراوان عضلات در یک طرف صورت و صداهای آزاردهنده از پیامدهای دندان قروچه هستند. این صداها ممکن است چنان بلند باشند که دیگران را از خواب بیدار کنند. چون دندان قروچه اغلب در طی خواب رخ می دهد، بیشتر افراد متوجه آن نمی شوند، اما سردرد مداوم یا آرواره زخمی نشان دهنده دندان قروچه است.

ابزار جدید دانشمندان دانشگاه فلوریدا مجهز به حسگرهایی است که میزان فشار وارده به فک و دندان هایی که بیش از همه تحت این شرایط هستند را شناسایی می کند. این سامانه سپس از طریق بلوتوث داده هایی را به نرم افزار ویژه گوشی هوشمند یا هر ابزار دیگری منتقل می کند و افراد می توانند به یک دندانپزشک مراجعه کنند.

دانشمندان معتقدند چنانچه محافظ دهان را به گونه ای دیگر پیکربندی کنند، می توان از آن برای شناسایی کم آبی  بدن ورزشکاران و آتش نشان ها و همچنین اندازه گیری شدت ضربات وارده به سر آن ها استفاده کرد.

 اخبار  علمی  -  ایسنا

جدید ترین مطالب سایت