لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرز تهیه استیک تارتار

اروپائی ها استیک تارتار را خام می خورند و موقع خوردن گوشت را با زرده تخم مرغ مخلوط می نمایند و با سس گوجه فرنگی یا کچاپ مصرف می کنند

هموطن :مواد لازم استیک تارتار برای دو نفر :

گوشت گوساله بدون چربی چرخ کرده خیلی نرم

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

پیاز متوسط

1 تا 2 عدد (100 گرم)

100 گرم / 5 کالری

سبزی معطر خرد کرده (نعناع،ترخان و جعفری)

2 قاشق

نامشخص

لیمو ترش متوسط

1 عدد

100 گرم / 9 کالری

خردل

به قدر کافی

100 گرم / 80 کالری

نمک و فلفل

به قدر کافی

100 گرم / 0 کالری

جوز هندی رنده شده نرم در صورت تمایل

به مقدار کم

100 گرم / 525 کالری

طرز تهیه استیک تارتار :

*. آبلیمو را می گیریم پیاز را نرم رنده می کنیم نمک و فلفل و خردل را با پیاز رنده شده و آبلیمو مخلوط نموده و گوشت را داخل آن ریخته و خوب مخلوط می نمائیم و در آخر کار سبزی را اضافه کرده هم می زنیم و گوشت را به دو قسمت مساوی تقسیم می نمائیم و در دست به شکل یک پرتقال صاف مرتب در می آوریم وسط دو بشقاب می گذاریم .

*. تخم مرغ ها را به دقت شسته و تمیز می نمائیم و خشک می کنیم ، سر هر تخم مرغ را می شکنیم سفیده آن را خالی می نمائیم بعد پوست تخم مرغ را صاف کرده و آن را وسط گوشت قرار می دهیم و اطراف گوشت را با جعفری و پیاز خلال کرده تزئیین می نمائیم .

*. اروپائی ها استیک تارتار را خام می خورند و موقع خوردن گوشت را با زرده تخم مرغ مخلوط می نمایند و با سس گوجه فرنگی یا کچاپ مصرف می کنند.ما می توانیم گوشت را به طریقه فوق آماده کرده کمی روغن در تابه داغ کنیم وگوشت را در دست به شکل دایره به ضخامت تقریبا دو سانت صاف و مرتب کنیم.

*. دو طرفش را در تابه کباب کرده دو عدد تخم مرغ را نیمرو کرده روی گوشت می گذاریم و این استیک را با سس گوجه فرنگی یا کچاپ که در فروشگاه ها آماده فروش است مصرف نمائیم بدیهی است که به این طریق استیک تارتار نامیده نمی شود و نوعیبیفتک چرخ کرده یا نوعی همبرگر با نیمرو نامیده می شود.

خواص جوز هندی :

*. مصرف موضعی روغن آن درد دندان را تسکین می بخشد و بوی نامطبوع دهان را کاهش می دهد.مخلوطی از چند قطره روغن جوز هندی و عسل حالت تهوع، سوءهاضمه و اسهال شدید را درمان می کند.در طب هومیوپاتی، برای معالجه اضطراب و افسردگی به کار برده می شود.

جدید ترین مطالب سایت