لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

غذای ملی استرالیایی ها چیست؟! دامداری به عنوان اصلی ترین شغل مهاجران اولیه این قاره، باعث شده تا در این کشور، پای گوشت گاو استرالیایی (Australian Meat Pie) را غذای ملی خود بدانند.  

 استرالیا

هموطن :غذای ملی استرالیایی ها چیست؟! دامداری به عنوان اصلی ترین شغل مهاجران اولیه این قاره، باعث شده تا در این کشور، پای گوشت گاو استرالیایی (Australian Meat Pie) را غذای ملی خود بدانند.  

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد! (1) غذاهای آسیایی,آشپزی

استرالیایی ها برای تهیه پای گوشت، گوشت گاو را با یک فنجان سس کچاپ، یک فنجان پیاز خرد شده، نمک، یک فنجان شیر، کمی خرده نان، پونه و فلفل قاطی کرده و مخلوط به دست آمده را به صورت مساوی در دو ظرف جداگانه ریخته برای حدود 45 دقیقه در فر قرار می دهند. همزمان، سس مخصوصی به نام «Worcestershire» را در ظرفی دیگر با پنیر مخلوط می کنند. سپس مخلوط سس و پنیر را روی پای ریخته و دوباره در فر قرار می دهند تا پنیر آن آب شود. 

کره جنوبی

کره ای ها غذای ملی خود را پلگوگی (Pulgogi) معرفی می کنند. پلگوگی هم با گوشت راسته گاو تهیه می شود. گوشت راسته را تا آنجا که می شود نازک برش داده و به شکل مربع در آورده و آن را می‏پزند سپس گوشت ها را در یک کاسه بزرگ قرار داده، نصف فنجان سس سویا، کمی آب، روغن کنجد، پودر سیر، زنجبیل و شکر قهوه ای یا عسل به آن اضافه کرده و با قاشق چوبی خوب هم می زنند. 

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

سپس کاسه را برای دست کم یک ساعت در یخچال می گذارند تا گوشت طعم بگیرد. در مرحله‏ آخر محتویات ظرف را در ماهی تابه ریخته، روی شعله ملایم به مدت نیم ساعت می‏پزند. این غذا با برنج یا کیمچی سرو می شود. 

 عمان

عمانی ها از گذشته های دور به کار تجارت ادویه می پرداختند و  شوا را به عنوان غذای ملی خود معرفی کرده اند. در پخت شوا، قسمتی از گوشت پای بره را همراه با استخوان برداشته و شکاف های عمیقی روی گوشت ایجاد می کنند سپس مقداری سیر خردشده، زنجبیل، فلفل سیاه، زیره، تخم گشنیز پودر شده، مقداری میخک، سرکه، کمی لیمو، نمک و روغن را مخلوط کرده و گوشت را در آن می خوابانند. بعد گوشت را همراه ادویه ها درون برگ درخت موز قرار داده و آن را می پیچانند. پس از آن، بسته را بین 24 تا 48 ساعت در یخچال قرار می دهند. 

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

سپس گوشت را همانطور با ادویه و برگ درخت موز در فر می گذارند تا تُرد شده و رنگش عوض شود و با برنج طعم دار سرو می کنند. شوا غذایی است که در روزهای عید و در ماه مبارک رمضان به وفور طبخ می شود. 

 ازبکستان

 ازبک ها پیلاف را به عنوان غذای ملی خود معرفی کرده اند. در طبخ پیلاف، پیاز، سیر و هویج پخته را با نخود فرنگی و فلفل دلمه تفت می دهند. 

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

بلغور را برای شش ساعت در آب گرم می‏ریزند و در آن را می بندند، سپس آن را با یک پیمانه آب روی حرارت ملایم می پزند تا نیم پز شود. پس از صاف کردن بلغورها، آن را با آب مرغ می پزند تا آب آن جمع شود، سپس سبزیجات تفت داده شده را به آن اضافه می کنند. البته ازبک ها به جای بلغور از برنج نیز استفاده می کنند. 

عربستان

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

کسبه با گوشت مرغ تهیه می شود. مرغ پخته شده را در پیاز خردشده در حال سرخ شدن انداخته، ادویه های مختلفی به آن اضافه می کنند. پس از آنکه کمی سرخ شد، آب به آن اضافه کرده و در ظرف را می‏بندند تا آب آن جمع شود. برنج همراه با این مرغ به صورت کته آماده می شود. 

 چین

چینی ها غذاهای متنوع زیادی دارند، اما از قرار اردک پکنی غذای محبوب و مخصوص جشن های این کشور پهناور است. برای طبخ اردک به سبک چینی، یک اردک درسته را درون ظرف آب در حال جوشیدن قرار داده و به محض اینکه رنگ پوست آن تغییر کرد اردک را از آب خارج می کنند 

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

سپس داخل اردک شکر، نمک و پودر پنج ادویه زده و به قسمت بیرونی اردک شیره می‏زنند. شکم اردک را دوخته و آن را به مدت دو ساعت آویزان می کنند (همچنین می توان اردک را به مدت یک شب در یخچال قرار داد اما به شرطی که روکشی نداشته باشد). این کار پوست اردک را خشک کرده و گوشت آن را ترد می کند. سپس آن را در فر قرار می دهند تا زمانی‏که پوست آن قهوه ای تیره شود. اردک چینی آماده است. 

کویت

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

 نام غذای ملی کویتی ها، مشبوس است که شباهت هایی به شوا نیز دارد. مشبوس را هم با ساق پای گوسفند و هم با مرغ طبخ می کنند. گوشت را با چوب دارچین، میخک، پیاز، لیمو و آب در ظرفی گذاشته و می‏پزند تا نرم شود سپس آن را در روغن تفت داده و همزمان برنج را به صورت دمی طبخ می کنند. این غذا با برنج زعفرانی، سس مخصوص و سالاد سرو می‏شود.

 کره شمالی

غذاهای آسیایی که باید امتحان کرد!

غذای ملی اهالی کره شمالی، نائنگمیون است که به صورت تحت اللفظی به معنای نودل سرد است. این غذا به صورت سرد سرو می شود و در گرمای طاقت فرسای تابستان های کره، غذایی محبوب است. نائنگمیون را هم می توان با آبگوشت سرد سرو کرد و هم با سس تند. کره ای ها برای طبخ این غذا، نودل را جوشانده و با آب سرد آبکش می کنند. این کار چند بار تکرار می شود تا نودل کاملا نرم شو. نائنگمیون معمولا با خیار، گلابی و تخم مرغ آبپز تزئین می شود. 

جدید ترین مطالب سایت