لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آموزش شکنجه گران برای رهایی از وجدان درد!

گزارش های منتشر شده نشان می دهد روانشناسان آمریکایی پس از حملات یازده سپتامبر با وزارت دفاع و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا همکاری کردند تا ماموران سیا بازجویی های سختگیرانه را با وجدانی آسوده انجام دهند.

هموطن :بررسی ها انجام شده توسط انجمن روانشناسان آمریکا شامل یافته های یک دادستان سابق این کشور می شود و بر نقش روانشناسان در مقوله مبارزه با تروریسم تاکید دارد.

بازجویان آمریکایی ، پس از حمله یازده سپتامبردر بازجویی های خود اغلب به شیوه های شکنجه همچون غرق مصنوعی  متوسل شدند .

بر اساس این گزارش 542 صفحه ای ، مدیر اصول اخلاقی انجمن روانشناسان آمریکا و تعدادی از اعضای این انجمن با مقامات مهم وزارت دفاع آمریکا تبانی کردند تا این انجمن مجوزهای اخلاقی را که به پنتاگون امکان بازجویی مظنونان را در گوانتانامو می دهد صادر کند.

گروهی از پزشکان ، استادان و مدافعان حقوق بشرماه آوریل ، انجمن روانشناسان آمریکا را به همکاری با دولت جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا در زمینه بازجویی ها متهم کردند اما این انجمن تا زمان انتشار این گزارش این اتهامات را رد می کرد.

تکمیل تحقیقات در این زمینه هشت ماه به طول انجامید و مشخص شد انگیزه اصلی انجمن روانشناسان آمریکا از چنین اقدامی همکاری با پنتاگون بوده است.

به گزارش یونایتدپرس از واشنگتن ، هیئت مدیران انجمن روانشناسان آمریکا ماه نوامبر از دیوید هافمن دادستان تگزاس که حدفاصل سال های 1998 تا 2005 دادستان شیکاگو بود درخواست بررسی کامل و مستقل این مسئله را مطرح کرد.

دکتر سوزان مک دانیل عضو کمیته ویژه بررسی مستقل این موضوع می گوید گزارش هافمن شامل یافته های بسیار تاسف باری بود که در آن به مواردی از تبانی اشاره شده بود.

به دنبال انتشار این گزارش ، هیئت مدیران انجمن روانشناسان آمریکا خواستار تغییرات در دستورالعمل های این انجمن شد که  ممنوعیت مشارکت روانشناسان در بازجویی ها و تلاش برای اطمینان از قرار داشتن همه سیاست های این انجمن بر پایه اصول و ارزش های انسانی را شامل می شد.

جدید ترین مطالب سایت