فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رابطه جنسی مفید برای روان رنجوران

افراد مبتلا به روان رنجوری معمولا در برقراری رابطه با شریک زندگی خود دچار مشکل هایی می شوند اما تحقیقات اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان داده است آن دسته از این بیماران که روابط جنسی مداوم برقرار می کنند، سالم ترند.

هموطن :افراد مبتلا به روان رنجوری معمولا در برقراری رابطه با شریک زندگی خود دچار مشکل هایی می شوند اما تحقیقات اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان داده است آن دسته از این بیماران که روابط جنسی مداوم برقرار می کنند، سالم ترند.

محققان در بررسی های خود متوجه شدند افراد مبتلا به روان رنجوری معمولا بسیار حساس، مضطرب با خلق وخوی متغیر هستند اما همسرانی که به طور مرتب روابط جنسی برقرار می کنند کمتر با آثار منفی این بیماری مواجه می شوند.

طبق مقاله ای که در مجله Socical Psychological & Personality Science منتشر شده است محققان برای آنکه تاثیر برقراریرابطه جنسی را بر زوج های مبتلا به روان رنجوری مشاهده کنند ۷۲ زوج جوان را طی ۴ سال ازدواج شان زیرنظر گرفتند و از آنها خواستند هر ۶ ماه وضعیت سلامت روان و میزان دفعات برقراری رابطه شان را اعلام کنند.

بررسی ها نشان داد به طور میانگین در ۶ ماه اول ازدواج زوج ها هفته ای یک بار و در سال چهارم ماهی ۳ رابط رابطه جنسیبرقرار می کردند.

نکته جالب آنجا بود که اگر چه زوج های جوان سالم فکر می کردند رابطه جنسی بر سلامت روان آنها تاثیری ندارد، زوج های مبتلا به روان رنجوری معتقد بودند برقراری این رابطه سبب افزایش اعتماد به نفس و احساس خوب آنها در زندگی می شود.

افراد روان رنجور معمولا فکر می کنند خوشبخت نیستند اما ازدواج در القا حس خوشبختانه به آنها بسیار کمک کننده است.

جدید ترین مطالب سایت