لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نجات 75 هزار نفر از مرگ توسط ناجیان غریق در دریای خزر

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق ایران و نایب رئیس منطقه آسیا اقیانوسیه جهانی نجات غریق (ILS) و رئیس منطقه غرب آسیا – اقیانوسیه از نجات 75 هزار نفر طی 10 سال اخیر از مرگ حتمی توسط ناجیان غریق در آب های شمال کشور خبر داد.

هموطن :«بهروز اسفندیاری» در سفر یک روزه خود به بندر مرزی آستارا و دیدار با «سیروس شفقی» فرماندار این شهرستان به سفر 41 میلیون نفر گردشگر به استان های گیلان، مازندران و گلستان اشاره کرد و گفت: در تطبیق این میزان سفر و مقایسه آمار کم غریق در سواحل شمال کشور با آمار زیاد سایر کشورهای جهان از جمله آلمان با 820 غریق در سال میلادی گذشته که مجهزترین و قوی ترین ناجیان غریق را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری در جهان دارد، می توان به اهمیت کار ناجیان کشور در کنترل و کاهش آمار غریق در سطح این سواحل پی برد.

وی مصرف زیاد الکل و ریسک پذیری بالا را از مهمترین دلایل بالا بودن آمار غریق در کشور آلمان عنوان کرد و یادآور شد: با بررسی اینگونه موارد، باید در کشور ما برای مردمی که کلیه موازین دینی و شرعی را رعایت و از طبیعت الهی استفاده می کنند و حتی برای استفاده از این موهبت ها مبالغی را هم پرداخت می کنند، امکانات در خور شأن را فراهم کرد.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق ایران نجات 6 نفر گردشگر خارجی از خطر غرق شدن توسط ناجیان غریق آستارا را در تابستان امسال بسیار ارزشمند برشمرد و خاطرنشان کرد: طی 10 سال اخیر نیروهای نجات غریق در استان های گیلان، مازندران و گلستان بالغ بر 75 هزار نفر را از مرگ حتمی نجات داده اند.

اسفندیاری از پنج هزار نیروی نجات غریق در سال های پیش از انقلاب سخن گفت و اضافه کرد: این آمار هم اکنون به 119 هزار نفر نیروی زبده که 45 هزار نفر آنها را بانوان تشکیل می دهند، با بهره مندی از 17 کتاب، CD و آخرین متد آموزشی روش های امداد، نجات و احیا را آموزش دیده و در سواحل و شناگاه های ما مشغول به خدمت هستند.

وی در بخش پایانی سخنان خود از مرگ پنج ناجی غریق در سطح کشور طی 10 سال گذشته در حین انجام مأموریت خبر داد و بیان کرد: این افراد جان خود را به دلیل تحمل فشار زیاد و بر اثر ایست قلبی از دست داده اند.

به گزارش ایسنا، نایب رئیس فدراسیون نجات غریق را در این سفر «مریم صاحب الزمانی» نایب رئیس فدراسیون نجات غریق در امور بانوان و عضو کمیسیون نجات در فدراسیون نجات غریق جهانی (ILS) و روابط بین الملل همراهی می کرد که توسط این هیأت لوح تقدیر و نشان نجات غریق به فرماندار آستارا، رئیس اداره ورزش و جوانان، رئیس هیأت نجات غریق و کارشناس سواحل فرمانداری اهدا شد.

جدید ترین مطالب سایت