لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آمادگی پلیس برای برگزاری «جشن هسته‌ای»

سخنگوی نیروی انتظامی از آمادگی پلیس برای حضور در کنار شهروندان در جشن توافق احتمالی هسته ای خبر داد.

هموطن :سردار سعید منتظرالمهدی در دومین نشست خبری خود که ظهر امروز در مقر ستاد ناجا برگزار شد به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد و آماری را نیز از عملکرد پلیس در حوزه های مختلف ارائه کرد.

وی به اقدامات پلیس در ماه مبارک رمضان و لیالی قدر اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده از سوی پلیس مراسم این شب بدون هیچ مشکلی برگزار شد، همچنین در حوزه ترافیکی نیز برابر آمارهایی که به دست ما رسیده، در ماه مبارک رمضان، تصادفات و تلفات رانندگی کاهشی 8 درصدی نسبت به پارسال را نشان می دهد.

نجات 154 نفر از مرگ، توسط عوامل دریابانی ناجا

سخنگوی نیروی انتظامی درباره اجرای طرح سالم سازی دریا نیز گفت: اجرای این طرح از اواخر خردادماه آغاز شده و در اجرای آن 154 نفر از کسانی که درون دریا دچار حادثه شده بودند توسط عوامل دریابانی ناجا از مرگ نجات یافتند.

ترخیص خودروهای توقیفی به مناسبت عید فطر

منتظرالمهدی از تصمیم پلیس برای بخشش خودروهای توقیفی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: با دستور فرمانده نیروی انتظامی کلیه خودروها و موتورسیکلت هایی که فاقد منع قضایی بوده و با دستور پلیس نیز توقیف شده باشند، به مناسبت عید فطر ترخیص می شوند.

به گفته وی، ابلاغیه این دستور از امروز صادر شده و از روز سه شنبه نیز قابل اجرا خواهد بود.

درگیری مرزبانان کشور با عوامل گروهک تروریستی جیش العدل

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در ادامه سخنانش به درگیری میان مرزبانان کشورمان با عوامل گروهک تروریستی جیش الظلم (جیش العدل) اشاره کرد و گفت: در این درگیری که سحرگاه دیروز در منطقه میرجاوه رخ داد، یکی از فرماندهان هنگ مرکزی به شهادت رسید و شماری از اعضای این گروهک تروریستی نیز دستگیر شدند که آنان در اعترافات خود عنوان کردند که قصد خرابکاری در چند شهر مختلف کشور را داشته و به همین منظور با استفاده از تسلیحاتی نوین، نظیر تسلیحات نوری، صوتی و... قصد خرابکاری داشتند که البته ناکام ماندند.

سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت اجرای کنسرت ها و نحوه تعامل میان وزارت ارشاد و نیروی انتظامی گفت: خوشبختانه تعامل خوبی میان پلیس و وزارت ارشاد وجود دارد که این هماهنگی ها افزایش نیز داشته است.

شرط برگزاری کنسرت

منتظرالمهدی درباره اینکه پس چرا برخی از کنسرت هایی که دارای مجوز از سوی وزارت ارشاد است، لغو می شوند؟ گفت: نیروی انتظامی برحسب وظیفه ای که برعهده دارد به منظور پیشگیری از رخدادها و وقایع وارد موضوعات می شود. در موضوع کنسرت ها نیز وضعیت به همین شکل است و چنانچه مجوز برگزاری کنسرت از سوی وزارت ارشاد و نیروی انتظامی صادر شده باشد، قطعا کنسرت ها برگزار خواهد شد و هیچ کنسرتی نیست که دارای این دو مجوز باشد و لغو شده باشد؛ بنابراین برای برگزاری هر کنسرت گرچه اخذ مجوز محتوایی از سوی وزارت ارشاد شرط لازم است اما شرط کافی آن مجوز اداره اماکن نیروی انتظامی است.

وی درخصوص طرح پلیس در رابطه با برخورد روزه خواری آشکار در ماه مبارک رمضان نیز گفت: همکاران ما در مواردی که روزه خواری را مشاهده کنند، تذکرات کافی را به آنان می دهند. در اغلب موارد این افراد نیز از دستورات پلیس تمکین می کنند، اما در صورت اصرار با آنان برخورد می شود.

تذکر کتبی به چند شهروند در مراسم آب بازی کرج

سخنگوی نیروی انتظامی درباره مراسم آب بازی که چندی پیش در کرج برگزار شده بود، گفت: در این موضوع قصد و هدف خاصی که از پیش وجود داشته باشد مطرح نبود بلکه این اقدام ناشی از شور و هیجان جوانان بود که البته پلیس حضور یافت و چند نفر نیز تذکر کتبی گرفتند.

منتظرالمهدی همچنین از کاهش جرایم خشن در ماه مبارک رمضان خبر داد و درباره آزاد شدن متهمان جرایم خشن از سوی قوه قضاییه نیز گفت: دراین خصوص این قوه قضاییه است که باید پاسخگو باشد اما آنچه که من می توانم بگویم آن است که دغدغه تمام مسوولان رفع چنین مشکلاتی است و امیدوارم پلیس درونی هر یک از ماها که پیشگیری از جرم است، بیدار باشد.

آمادگی پلیس برای برگزاری جشن هسته ای

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر پلیس درخصوص برگزاری جشن از سوی مردم پس از توافق احتمالی هسته ای چیست؟ گفت: ناجا آمادگی کامل دارد تا در صورت بروز این اتفاق خوب، در کنار شهروندان قرار گیرد البته اقدامات باید در چارچوب قانون و شئونات اسلامی شادی باشد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه سگ گردانی در برخی از شهرها افزایش یافته است، گفت: اینکه سگ گردانی در معابر زیاد شده باشد را قبول نداریم اما ممکن است افرادی در مجامع و معابر عمومی اقدام به سگ گردانی کنند که اگر اقدام آنان منجر به ایجاد مزاحمت شهروندان شود، آنان می توانند شکایت کرده و پرونده نیز به مرجع قضایی خواهد رفت.

منتظرالمهدی درباره ساماندهی متکدیان و نقش پلیس در این حوزه نیز گفت: در این حوزه پلیس پیشگیری مسوولیت دارد و جلساتی با دستگاه های مختلف برگزار شده است. با توجه به اینکه تکدی گری برابر قانون جرم محسوب می شود ما این آمادگی را داریم که سیمای شهر را از تکدی گری پاک کنیم اما مساله مهم بحث زیرساخت های آن است، چراکه باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و در آن زمینه های بازگشت این افراد به جامعه نیز پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه 12 سازمان در بحث برخورد با تکدی گری مسوولیت دارند، گفت: شهروندان باید با عدم کمک به متکدیان چرخه فعالیت آنان را مسدود کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی درخصوص وضعیت مرزها نیز گفت: اراده ناجا بر انسداد مرزهاست اما در این زمینه محدودیت هایی چون بودجه و تامین اعتبار نیز وجود دارد.

منتظرالمهدی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه روح الامینی پدر مرحوم محسن روح الامینی از کشته شدگان وقایع سال 88 در بازداشتگاه کهریزک شکایت جدیدی را در این مورد داشته است، گفت: در این خصوص اطلاع کاملی ندارم اما مشخص است که درخواست احضاری نبوده است.

توزیع دستمال های مرطوب آغشته به موادمخدر را تایید نمی کنم

وی درباره اینکه گفته شده که دستمال های مرطوب آغشته به موادمخدر در شبکه مترو، اتوبوسرانی و... از سوی دستفروشان سودجو توزیع می شود،  گفت: این موضوع را تایید نمی کنیم چراکه تاییدیه آن باید با نظر آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر باشد.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: بیش از 1000 نوع انواع موادمخدر در دنیا داریم که وجود بعضی از آنها در برخی از کشورها دلیل حضور آن در ایران نیست، درخصوص دستمال های مرطوب نیز اینکه شایعه شده این دستمال ها حاوی ماده ای به نام LCM بوده و از طریق پوست جذب می شوند، از نظر پزشکی صحیح نیست و این مواد از طریق پوست نمی تواند جذب شود بلکه ماده ای که از طریق پوست جذب می شود LCT، است که ماده ای بسیار گرانقیمت است.

منتظرالمهدی به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با مواد آرایشی و بهداشتی جدید که گفته می شود اثرات معجزه آسا و فوق العاده ای دارند، تحمل و حساسیت بیشتری داشته باشند، چراکه امروزه مواردی از این دست داشته ایم که در آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی زنانه ادعا می کنند که مصرف یکسری از مواد و پودرها منجر به لاغری یا افزایش تمرکز و مواردی نظیر آن می شود. ادعاهای دیگر نیز مطرح است که برخی می گویند مصرف ماده ای موجب جوان سازی پوست و... می شود که در این خصوص باید موارد لازم را رعایت کرد.

دستگیری عامل اصلی اسیدپاشی اصفهان شایعه است

وی درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده اسیدپاشی اصفهان و شایعات مختلفی که پیرامون دستگیری عامل اصلی آن مطرح شده است نیز گفت: شهروندان نباید به شایعات توجه کنند. در این خصوص به سرنخ هایی رسیده ایم اما چون برای متقن نشده است، نمی توان آن را اعلام کرد. خبر اصلی را باید از پلیس پرس وجو کرد.

سخنگوی نیروی انتظامی درخصوص شیشه های دودی خودروها و تمهیدات پلیس برای این دسته از اتومبیل ها اظهار کرد: برابر قانون اگر کسی از شیشه های دودی برای خودروی خود استفاده کند، باید درصد سیاهی شیشه به حدی باشد که از فاصله سه متری سرنشینان خودرو مشخص شوند در غیراینصورت این افراد مشمول جریمه 50 هزار تومانی خواهند شد.

منتظرالمهدی درباره خبری که چندی پیش درخصوص درگیری در یاسوج منتشر شد نیز گفت: در این درگیری یک نفر کشته شد و حال یک تن دیگر نیز وخیم است. در کمتر از 24 ساعت پلیس موفق به دستگیری عامل این حادثه شد و در کمتر از دو روز عوامل آن دستگیر شدند و در بررسی ها مشخص شد که مشاجره و عدم کنترل خشم باعث آن شده و قضیه امر به معروف و نهی از منکر در کار نبوده است.

وی درباره دستگیری یکی از مدیران بانک سپه نیز گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم، اما چندی پیش در یکی دیگر از بانک ها کلاهبرداری به وقوع پیوسته بود که براساس آن فردی برای نصب آنتی ویروس به بانک مراجعه و متاسفانه از طریق کپی کردن اطلاعات، 19 میلیارد تومان را برداشت کرده بود که پلیس فتای اهواز وی را دستگیر کرد.

وقوع سرقت های زنجیره ای در مشهد صحیح نیست

سخنگوی نیروی انتظامی درباره وقوع چندین سرقت مسلحانه در مشهد نیز گفت: اینکه یکسری از سرقت ها سریالی و زنجیره ای باشد صحیح نیست. از میان سرقت های رخ داده نیز دو فقره آن کشف شده و مابقی نیز از سوی پلیس به زودی کشف خواهند شد.

صدور 24 هزار کارت معافیت

منتظرالمهدی درباره طرح جریمه ریالی سربازی نیز اظهار کرد: بارها گفته شده افرادی که تا پایان سال 94، 8 سال یا بیشتر از آن غیبت سربازی داشته باشند مشمول این طرح خواهند شد و البته معلوم نیست که در سال آینده این طرح ادامه داشته باشد و اگر تصمیم بر ادامه آن باشد، قیمت ها به چه صورت خواهد بود. کمترین رقم جریمه آن 10 میلیون و بیشترین آن 50 میلیون تومان است و کسانی که به این شیوه از سربازی معاف می شوند، حق کاندیداتوری مجلس و شورای شهر و روستا را ندارند و از انتصاب در سمت مدیریت های سیاسی و اداری نیز محروم خواهند شد.

وی درباره آخرین آمار رسیدگی به درخواست ها نیز گفت: 285 هزار تن در این طرح ثبت نام کردند که پرونده ای در حدود 130 هزار نفر مورد رسیدگی قرار گرفته و در این میان 126 هزار نفر مشکلی نداشته اند.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: تاکنون 24 هزار کارت معافیت صادر شده و 6000 کارت نیز طی چند روز آتی صادر خواهد شد.

بنیاد تعاون ناجا منعی برای فروش "خانه بوشهری ها" ندارد

منتظرالمهدی در واکنش به ادعای یکی از خبرنگاران مبنی بر فروش خانه بوشهری ها به عنوان یکی از آثار ثبت شده ملی به قیمت 18 میلیارد تومان در مزایده بنیاد تعاون ناجا، اظهار کرد: این املاک از قبل در اختیار بنیاد تعاون ناجا بوده و در آخرین تماس من با رییس بنیاد تعاون مشخص شد که آنان قصد فروش ندارند البته اگر قصد فروش نیز وجود داشته باشد منعی برای آن نیست چراکه با شرایط لازم صورت می گیرد.

آمادگی ناجا برای دستگیری تمام فروشندگان مواد مخدر ظرف 10 روز

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برخی از مناطق شهر با فلش و آگهی دیواری مردم را به سمت محل فروش موادمخدر هدایت می کنند، گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر تلاش زیادی در این خصوص دارد و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

سخنگوی نیروی انتظامی ادامه داد: خوشبختانه حس مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و موادمخدر در تمام ارگان ها ایجاد شده و همانطور که بارها گفته شده است، در صورتی که زیرساخت های لازم برای جمع آوری و نگهداری این افراد تامین شود، ناجا این آمادگی را دارد ظرف 10 روز تمامی این معتادان را دستگیر کند.

منتظرالمهدی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره "اروجعلی ببرزاده" تنها متهم وقایع 18 تیر سال 78 که اقدام به سرقت یک ریش تراش از کوی دانشگاه کرده و گفته می شود هم اکنون در پلیس آگاهی مشغول به کار است، گفت: چنین چیزی را تایید نمی کنم و اگر شما اطلاعاتی در این خصوص دارید به ما بدهید تا ما پیگیری کنیم.

فریب تبلیغات ماهواره ای را نخورید

وی درباره سرانجام پرونده فردی که با تبلیغ در شبکه تلویزیونی شب خیز و با سوءاستفاده از عنوان "شهرام شب پره" اقدام به کلاهبرداری از شهروندان به بهانه خرید خانه در ترکیه کرده بود، نیز گفت: در این خصوص اطلاعات کافی را ندارم اما شهروندان مواظب باشند تا فریب تبلیغات ماهواره ای را نخورند.

جدید ترین مطالب سایت