لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ریزش مو در دوره بارداری موقتی است

پزشکان تاکید کردند نازک شدن و ریزش مو در دوران بارداری موقتی است و پس از وضع حمل، رشد مو به حالت اولیه بازمی گردد.

هموطن :تقریبا 40 درصد زنان باردار از نازک شدن و ریزش موهای خود در طول این دوران شکایت می کنند و این وضعیت دو تا سه ماه پس از وضع حمل هم ادامه پیدا می کند. هرچند به گفته پزشکان این شرایط موقتی است.

در حالی که برخی زنان ممکن است به دلیل افزایش هورمون استروژن و به عنوان یک عارضه جانبی ویتامین های پیش از زایمان، موهای شفاف و ضخیم تری پیدا کنند، دلایل بسیاری وجود دارد که در افراد دیگر عکس این وضعیت رخ دهد.

تغییرات هورمونی موجب تغییر ناگهانی در سطح استروژن و پروژسترون می شود که بدن در طول بارداری و دوره ای پس از وضع حمل تولید می کند. افزایش میزان پروژسترون می تواند اثر خشک کنندگی بر مو داشته باشد و در نتیجه موها را شکننده سازد. به همین دلیل لازم است در این دوران موها مرطوب نگه داشته شوند.

همچنین عملکرد غده تیروئید پس از بارداری می تواند تغییر کند و سطح پایین هورمون های تیروئید به از دست رفتن موها منجر می شود. پس از وضع حمل مراجعه به پزشک برای کنترل سطح هورمون تیروئید توصیه می شود که در صورت وجود مشکل می توان با مصرف برخی داروها آن را به راحتی برطرف کرد.

به گزارش فاکس نیوز، کمبود مواد معدنی بدن نیز تاثیر مخربی بر موها دارد. یکی از مشکلات زنان در دوران بارداری فقر آهن است و به همین دلیل به منظور متعادل ساختن میزان آن در بدن مصرف مکمل های آهن توصیه می شود. همچنین کمبود میزان کافی انواع ویتامین ها خود عامل نازک شدن موهاست. بسیاری از مادران پس از وضع حمل از کمبود ویتامین ب کمپلکس رنج می برند که با مصرف مکمل ها و رژیم غذایی مناسب جبران می شود.

جدید ترین مطالب سایت