لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ذغال‌اخته ضد عفونت‌های مجاری ادراری است

يك متخصص تغذيه گفت: ذغال اخته ضد عفونت هاي مجاري ادراري است. از رشد و تكثير باكتري و ايجاد عفونت جلوگيري مي كند.مرتضي صفوي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: ذغال اخته بسيار .........

هموطن: يك متخصص تغذيه گفت: ذغال اخته ضد عفونت هاي مجاري ادراري است. از رشد و تكثير باكتري و ايجاد عفونت جلوگيري مي كند.مرتضي صفوي در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: ذغال اخته بسيار ترش است ولي ميوه رسيده آن به رنگ قرمز روشن و خوش مزه و شيرين است. داراي ويتامين C و B است. 

 

[post:alt:title]

وي گفت: قند فروكتوز و گلوگز زغال اخته كم است. مصرف آن براي افراد چاق و بيماران ديابتي مشكلي ايجاد نمي كند. پوست زغال اخته تب بر  و در رفع اسهال مؤثر است. حتي ميوه آن نيز اثر قابض دارد. خوردن آن در رفع اسهال و ورم معده مؤثر است.

اين متخصص تغذيه اضافه كرد: زغال اخته از چسبيدن باكتري Ecoli به ديواره مجراي ادرار جلوگيري مي كند و از ادرار دفع مي شود. به عبارت ديگر زغال اخته به خروج باكتري ها از بدن كمك و از رشد و تكثير باكتري و ايجاد عفونت جلوگيري مي كند. باكتري اشرشياكلي عامل 90 درصد عفونت هاي مجاري ادراري است. 

صفوي گفت: آب زغال اخته براي افراد مبتلا به سنگ هاي كليه مؤثر است. اگر سنگ كليه از جنس كلسيمي باشد، آب زغال اخته در رفع آن اثر چشمگيري دارد . سنگ هاي كلسيمي يون فسفات را از بين مي برد. آب ذغال اخته مي تواند 50 درصد كلسيوم يونيزه شده  در ادرار را كاهش دهد. 

وي اضافه كرد: در قديم از ذغال اخته به عنوان منبع رنگ قرمز و مرهمي براي جلوگيري از زخم ها استفاده مي كردند . پلي فنول هاي موجود در ذغال اخته باعث كاهش كلسترول خون مي شود و براي سلامتي قلب مفيد است.

صفوي افزود: در صورتي كه  ذغال اخته به خوبي شسته نشود بيماري عفوني مانند حصبه و ساير مسموميت هاي مواد  غذايي  ايجاد مي شود. اين ميوه سرد است و مصرف بيش از اندازه آن باعث تهوع، اسهال، دل به هم خوردگي و سردرد مي شود. 

اين متخصص تغذيه گفت:  ذغال اخته  مي تواند باعث كاهش آب و املاح بدن   شود تا مرحله زخم يا سوراخ شدن روده ها پيش رود و سبب خونريزي   شود.   

ذغال اخته  شسته نشده عفونت هاي استخواني و هپاتيت و زردي ايجاد مي كند.

جدید ترین مطالب سایت