لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اوباما: تحریم‌ها علیه ایران به صورت تدریجی برداشته خواهند شد

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود پس از توافق میان ایران و ۱+۵ گفت که ایران ۹۸ درصد از اورانیوم غنی شده خود را کنار خواهد گذاشت.

هموطن :باراک اوباما در سخنانی به مناسبت توافق هسته ای ایران و کشورهای پنج به علاوه یک ، گفت: همه خط قرمزهای ما رعایت شده است، ایران۹۸ درصد غنی سازی را کنار گذاشته است.

رئیس جمهور آمریکا گفت : امروز از آنجا که آمریکا از موضع قدرت در مذاکرات هسته ای شرکت کرد ما توانستیم به توافقی دست یابیم که جلو گسترش سلاح های هسته ای را در منطقه خاورمیانه می گیرد .

وی مدعی شد: این توافق راه ایران را به سوی دستیابی به سلاح های هسته ای مسدود می کند.

باراک اوباما گفت: ایران از تحریم هایی که آمریکا و سازمان ملل بر سر برنامه هسته ای این کشور تحمیل کرده اند به صورت مرحله ای رها خواهد شد.

 جلوی اشاعه تسلیحات اتمی را در خاورمیانه گرفتیم

رئیس جمهور آمریکا گفت: امروز به علت اینکه آمریکا از جایگاه قدرت و اصول مذاکره کرد، ما جلوی اشاعه تسلیحات اتمی را در خاورمیانه گرفتیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد؛اگر ایران توافق هسته ای را نقض کند تحریم ها با یک ساز و کار «احیای سریع» مجددا علیه این کشور به اجرا گذاشته خواهد شد.

اوباما گفت: در نتیجه این توافق ایران اورانیوم با غنای بالا و پولوتونیوم تسلیحاتی تولید نخواهد کرد که مواد خام لازم برای بمب اتمی است.

اوباما اذعان داشت توافق اخیر با ایران فرصتی را برای «مسیری جدید» در روابط با ایران ایجاد می کند و بدون راه حل دیپلماتیک من یا رئیس جمهور آینده آمریکا با گزینه ای روبرو خواهد شد که آیا باید اجازه دهد ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند یا اینکه از نیروی نظامی برای متوقف کردن آن استفاده کند.

 اگر ایران توافق را نقض کنند، همه گزینه ها روی میز خواهد بود و اگر ایران توافق را نقض کند، همه گزینه هایی که امروز در برابر من وجود دارد، برای هر رئیس جمهوری در آینده فراهم خواهد بود. لازم به ذکر است این توافق همه اختلافات ما را با ایران حل نخواهد کرد.

همچنین وی تصریح کرد ما تحریمهای خود را علیه ایران در رابطه با حمایت این کشور از تروریسم ، برنامه موشکهای بالستیک و نقض حقوق بشر این کشور حفظ خواهیم کرد و اکنون می توانیم راستی آزمایی کنیم ایران سلاح اتمی نمی سازد.

اوباما با بیان اینکه اگر ایران توافق را نقض کند گفت:  تحریمها به طور خودکار دوباره برقرار می شود.

جدید ترین مطالب سایت