فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ابزار جدید برای تشخیص جرم و پوسیدگی دندان

 دانشمند ان يك كاوشگر جديد دنداني اختراع كردند كه به كمك آن مي توان ابتدايي ترين علائم جرم هاي دنداني را كه منجر به پوسيدگي عميق تر مي شدند، تشخيص داد.     

[post:alt:title]

دانشمند ان يك كاوشگر جديد دنداني اختراع كردند كه به كمك آن مي توان ابتدايي ترين علائم جرم هاي دنداني را كه منجر به پوسيدگي عميق تر مي شدند، تشخيص داد. 

به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وسيله ابداعي جديد به اندازه يك مسواك است و در نوك آن يك چراغ با نور آبي رنگ تعبيه شده است. 

دندانپزشك اين وسيله را در داخل دهان بيمار مي گرداند و از طريق شيشه هاي زردرنگ با يك فيلتر قرمز داخل دهان را مشاهده مي كند، به اين ترتيب اگر هر گونه جرمي روي دندان وجود داشته باشد، به راحتي شبيه به يك نور قرمز رنگ قابل مشاهده مي شود. 

گفتني است، در حال حاضر دندانپزشكان از مواد آشكارساز جرم دندان كه در قالب قرص تهيه و مصرف مي شوند براي مشخص كردن جرم و پوسيدگي دندان ها استفاده مي كنند، اما اين قرص ها معمولا دهان بيمار را رنگي و آلوده كرده و طعم ناخوشايندي نيز دارند. 

سو هيگام ــ پروفسور دانشكده علوم دنداني در دانشگاه ليورپول كه با همكاري دستيارانش موفق به ابداع اين وسيله جديد جرم ياب دنداني شده اند، در اين باره مي گويد: شناسايي و پاكسازي جرم ها و پلاك هاي دنداني كار بسيار دشواريست، اما اگر اين پلاك ها روي دندان باقي بمانند به وضعيتي تبديل مي شود كه ما آن را «بلوغ جرم» مي گوييم. ضخيم شدن جرم هاي دندان باعث بروز عفونت ها و خونريزي و پوسيدگي و از بين رفتن دندان ها مي شود. 

اين تيم پژوهشي جايزه «نوآوري هاي پزشكي آينده» را براي ساخت اين محصول دريافت كردند

جدید ترین مطالب سایت