فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ماهی با سویا سس

سس سویا یا به زبان ژاپنی شویو (به ژاپنی: 醤油 shoyu) یا به (به انگلیسی: soy sauce و یا soya sauce) نوعی سس تیره رنگ است که از دانه های گیاه سویا تهیه می شود

هموطن :سس سویا یا به زبان ژاپنی شویو (به ژاپنی: 醤油 shoyu) یا به (به انگلیسی: soy sauce و یا soya sauce) نوعی سس تیره رنگ است که از دانه های گیاه سویا تهیه می شود. این سس شورمزه بوده و در آشپزی کشورهای خاور دور همچون چین و ژاپن کاربرد فراوانی دارد و از آن برای مزه دار کردن سوپ ها، مارینیدها، انواع گوشت، ماهی، سبزیجات و دیگر سس ها استفاده می شود.

مواد لازم:

ماهی(شیر)            4 قطعه

پیاز حلقه شده      2 عدد

سیر                       4 حبه

روغن زیتون         5 قاشق غذاخوری

سس سویا            6 قاشق غذاخوری

آبلیمو                   2 قاشق غذاخوری

فلفل و زردچوبه  به مقدار لازم

طرزتهیه:

ابتدا قطعات ماهی را خوب شسته و در صافی می ریزیم تا خشک شود. سپس به آن فلفل و زردچوبه می زنیم و با دست روی آن می کشیم تا تمام سطح ماهی مزه دار شود.

روغن زیتون را در ماهیتابه ریخته و سیر ریز شده را به آن اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم. سپس قطعات ماهی را در ماهیتابه گذاشته و در ماهیتابه را می گذاریم تا به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم بپزد. سپس سس سویا را روی آن ریخته،آبلیمو را هم به آن اضافه می کنیم

پیازهای حلقه شده را روی قطعات ماهی می گذاریم و سپس در ماهیتابه را می گذاریم تا ماهی به مدت 45 دقیقه دیگر با حرارت ملایم بپزد.

جدید ترین مطالب سایت