لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

چیپس و ماهی Fish and chips

چیپس و ماهی (به انگلیسی: Fish and chips) خوراکی است که در اصل از بریتانیا می آید و یک غذای محبوب در فست فود هاست. همان طور که از نامش پیداست از سیب زمینی سرخ شده و فیله سرخ شده ماهی درست می شود. در همه فروشگاه ها و رستوران های برتانیا به راحتی می توان چیپس و ماهی را پیدا کرد. چیپس و ماهی غذای مشترک همه شهرهای بریتانیاست.

هموطن :

مواد لازم:

فیله ماهی دلخواه   به تعداد نفرات

آرد   1 پیمانه

تخم مرغ   2عدد

خرده ی نان  1 پیمانه

چیپس و ماهی Fish and chips

 طرز تهیه:

ماهی را در ظرفی کم عمق از آرد قرار داده تا خشک شود، بعد آن را به تخم مرغ‎های زده شده آغشته کرده و در نهایت خرده نان ها را اضافه می‎کنیم. 

چیپس و ماهی Fish and chips

حال ماهی آغشته شده به مواد را در یک ماهی تابه ی نچسب به همراه کمی روغن قرار دهید.  هر طرف از ماهی را روی حرارت ملایم، بین 4 تا 5 دقیقه بپزید. که این مدت زمان به میزان ضخامت ماهی بستگی دارد. مقداری نمک را هم برای طعم گرفتن روی ماهی بپاشید. 

چیپس و ماهی Fish and chips

برای بیشتر تُرد شدن ماهی ، ماهی پخته شده را برای چند دقیقه می‎گذاریم تا خنک شود، بعد آن را در فر با  درجه ی 400-350 و برای 2 تا 3 دقیقه قبل از سرو کردن، قرار می‎دهیم. 

چیپس و ماهی Fish and chips

 این ماهی تُرد که با سبزیجات و سیب زمینی سرخ کرده سرو می‎شود، همه ی افراد خانواده را راضی خواهد کرد. ما خیلی خوشحالیم که حالا رسمی خانوادگی داریم که همه برای رسیدنش لحظه شماری می‎کنیم و هم اینکه رسمی خیلی خوشمزه است.

چیپس و ماهی Fish and chips

جدید ترین مطالب سایت