لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قصه 10 ساله یک دختر و یک درخت

«10 سال پیش وقتی برای اولین بار به مجموعه سعدآباد پا گذاشتم جوان بودم و هیچ ایده ای از زندگی نداشتم. به عقیده ی من، بعضی زمین ها انرژی های زیادی دارند و هر کسی برای خودش یک درختی دارد که باید بگردد و پیدایش کند. بعضی ها خوش شانس ترند و به وقت تولد برای شان درختی کاشته می شود. من درختم را در مجموعه سعدآباد پیدا کردم در سن 23 سالگی.»

هموطن :این متن توضیحی برای معرفی مجموعه عکس های یک هنرمند است که قرار است در نمایشگاه هنر محیطی ایران در رومانی به نمایش گذاشته شود. او عکس هایی از خود و یک درخت را که یک پروژه ی هنری 10 ساله است در قالب یک مجموعه عکس در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می دهد.

شیرین محسنی نسب در گفت وگو با خبرنگار ایسنا درباره ی نمایش مجموعه عکس هایش با عنوان «خاطره» در نمایشگاه هنر محیطی ایران در رومانی، اظهار کرد: برای نمایشگاه هنر محیطی ایران در کشور رومانی، یک فراخوان عمومی اعلام شد و من هم پروژه ام را فرستادم و انتخاب شد. تا آنجا که اطلاع دارم استقبال خیلی خوبی از طرف برگزارکنندگان و داوران خارجی از آثار هنرمندان ایرانی شده آمده است.

او درباره ی پروژه اش گفت: پروژه ی 10 ساله ای که من برای این نمایشگاه ارائه کرده ام شامل یک مجموعه عکس است که من و یک درخت سوژه های اصلی آن هستیم. تغییرات من و این درخت براثر گذشت این سال ها و اتفاقاتی که برای هر دو ما افتاده، در این عکس ها به نمایش درآمده است. این پروژه بیشتر، بار عاطفی و احساسی دارد، چون اتفاقاتی که در طول این 10 سال برای من افتاده در روند این پروژه تأثیر داشته است.

این هنرمند همچنین بیان کرد: هنوز فرصت نکرده ام این مجموعه عکس را در یکی از گالری های تهران به نمایش بگذارم. دوست داشتم نمایش آن ها به صورت فریم فریم باشد. البته در نمایشگاه رومانی دو توضیح درباره ی این پروژه و مفهوم آن در کنار عکس ها قرار گرفته تا مخاطبان با آن آشنا شوند.

محسنی نسب به هنر مفهومی و تأثیرات آن اشاره و اظهار کرد: آنچه به هنر امروز بیشتر معنا می دهد، مفهوم آن است. نباید به دنبال یک اتفاق خاص بود. حتی با تغییرات کوچک هم می توان یک تأثیر بزرگ ایجاد کرد.

او ادامه داد: من در رشته ی هنرهای تجسمی درس خوانده ام و کارم بیشتر، نقاشی و عکاسی است تا هنر محیطی، اما علاقه ام به طبیعت و محیط زیست من را به این سمت کشاند. احمد نادعلیان از همان زمان که هنرمندان محیطی ایران فعالیت خود را آغاز کردند، خیلی به آن ها کمک کرد. هنرمندان هم خیلی خوب پیش رفتند.

این عکاس درباره ی وضعیت هنر محیطی در ایران نیز گفت: هنر محیطی در ایران مهجور است و به ندرت کسی نسبت به آن شناخت دارد. مثلا اجرای یک پرفورمنس حتی برای آن هایی که هنر خوانده اند هم غریب است و سوال می کنند که چه فرقی با مجسمه سازی و تئاتر دارد؟ من از آقای مکتبی سپاسگزارم که این نمایشگاه را ترتیب داد تا هنرمندان ایرانی فرصتی برای ارئه ی آثارشان داشته باشند.

نمایشگاه هنر محیطی ایران با عنوان «فضاهای زندگی» از 30 تیرماه در مرکز هنری ترانسیلوانیا در شهر سانتا جورجه رومانی افتتاح می شود و به مدت یک ماه در این گالری برپا خواهد بود. همچنین محمود مکتبی 29 تیرماه در موزه ملی سکلر رومانی درباره هنر معاصر ایران و بررسی هنر محیطی ایران در یک دهه اخیر سخنرانی خواهد کرد.

در این نمایشگاه آثاری از 28 هنرمند ایرانی از جمله احمد نادعلیان، نوشین نفیسی، کوروش گلناری، آنه محمد تاتاری، محمود مکتبی، شهرناز زرکش، مینوش زمردی نیا، پریسا رجبیان، عاطفه خاص، عاطفه آرانی، مجتبی رمزی، کریم الله خانی، مهدیه دهقانی، فرشته عالم شاه، حامد مشمولی، سیاوش امیری راد، شیرین محسنی نسب، آسیه محمدیان، فرشته زمانی، فرزانه نجفی، گروه پنج باز، گروه هنر زمین، گروه لو آرت، حمید خندان، حمید نورآبادی، مهتاب قائمی منش و تارا گودرزی به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین ریحانه امید قائمی - مستندساز ایرانی - فیلم مستندی از این برنامه خواهد ساخت.

آثار این نمایشگاه در دو مرحله توسط محمود مکتبی و دو داور مجارستانی به نام های پیتر آلپار و دکتر ریکا وارالیای، داوری و انتخاب شده اند.

جدید ترین مطالب سایت