لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ساخت جاده‌های پلاستیکی در هلند

شرکت ساختمانی هلندی VolkerWessels استفاده از پلاستیک بازیافتی را برای پوشش دهی جاده ها در برنامه خود قرار داده و اعلام کرده که رویکرد آن بطور چشمگیری باعث کاهش هزینه و زمان ساخت وساز و همچنین افزایش طول عمر جاده ها خواهد شد.

هموطن :شرکت ساختمانی هلندی VolkerWessels استفاده از پلاستیک بازیافتی را برای پوشش دهی جاده ها در برنامه خود قرار داده و اعلام کرده که رویکرد آن بطور چشمگیری باعث کاهش هزینه و زمان ساخت وساز و همچنین افزایش طول عمر جاده ها خواهد شد.

 از مزایای بالقوه این جاده های کاملا پلاستیکی، می توان به دوام بهتر جاده ها در دماهای شدید منفی 40 درجه و مثبت 80 درجه سانتیگراد و مقاومت بهتر آن ها در برابر خوردگی اشاره کرد. همچنین این پوشش ها تا سه برابر بیشتر از آسفالت دوام آورده و نیاز به تعمیر را به حداقل می رسانند.

از آنجایی که می توان بخشهایی از جاده را از پیش ساخته و به شکل یک قطعه در ماسه نصب کرد، سازندگان مدعی هستند که زمان جاده سازی می تواند از چندین ماه به چند هفته کاهش یابد. همچنین مواد تولیدکننده آن سبکتر بوده و می تواند کنترل بهتری روی سفتی جاده و زهکشی آب داشته باشد. می توان یک فضای توخالی درون این پوشش برای قرار دادن لوله ها و کابل ها و همچنین حسگرهای ترافیک اختصاص داد.

در حالی که در آسفالت نیز از برخی مواد بازیافتی همچون لاستیک ها، شیشه و ضایعات کوره ها استفاده می شود پیش بینی می شود این روش موجب کاهش سالانه 1.45 تن انتشار گاز دی اکسیدکربن و دو درصد کاهش انتشار گازهای حاصل از حمل ونقل شود.

این جاده پلاستیکی اکنون تنها یک مفهوم است، اما شرکت VolkerWessels به دنبال شرکایی برای تولید یک نمونه پیش ساخت جهت آزمایش عملکرد آن در شرایطی مانند رطوبت هستند.

جدید ترین مطالب سایت