فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشییع قربانیان انفجار انتحاری ترکیه همراه با خشم علیه اردوغان

 صدها نفر از مردم شهر سوروچ ترکیه در کنار اعضای خانواده قربانیان در مراسم تشییع و خاکسپاری کشته شدگان انفجار انتحاری ترکیه حضور یافتند؛ مراسمی که در آن برخی از عزاداران دولت ترکیه را مقصر اصلی این واقعه خواندند.

هموطن :روز سه شنبه، اجساد قربانیان بر روی دست اعضای خانوداه ها و مردم تشییع شد و تابوت بسیاری از آنها که از دیگر نقاط ترکیه بودند برای دفن به زادگاه شان منتقل شد.

قربانیان حمله انتحاری ترکیه

انفجار روز دوشنبه در محوطه یک مرکز فرهنگی در شهر سوروچ رخ داده که گفته می شود محل اقامت صدها جوان و محل تبادل نظر درباره بازسازی شهر کوبانی سوریه بوده است.

به گزارش بی بی سی در میان اشک ها و چهره های ماتم زده فریادهای خشمگینی هم شنیده که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، را "قاتل" و مسبب این واقعه می خوانده اند.

حاضران همچنین شعارهایی علیه گروه موسوم به داعش سر دادند که بنا بر ادعای دولت ترکیه، مسئول این انفجار بوده است.

امروز هم چنین گزارش شد که ساعاتی بعد از تشییع جنازه قربانیان این انفجار، در استانبول، پلیس از گاز اشک آور و تانکرهای آب پاش برای متفرق کردن تجمع صدها فعال کرد این شهر استفاده کرده است.

گزارش های مشابهی از دیگر شهرهای ترکیه به ویژه شهرهای کردنشین این کشور در مرز با سوریه منتشر شده است.

همزمان نخست وزیر ترکیه از شناسایی یک مظنون در ارتباط با این واقعه خونین خبر داده است.

احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه گفت به احتمال زیاد، گروه موسوم به داعش مسئول این انفجار بوده است.

دولت ترکیه گفته است به دنبال این انفجار، تدابیر امنیتی در مرز خود با سوریه را شدت می بخشد.

داووداوغلو تاکید کرده است که دولت او "هر کاری که لازم باشد، علیه هر کسی که مسئول باشد، انجام خواهد داد."

نخست وزیر ترکیه ادعاهای مطرح شده مبنی بر این که حزب حاکم عدالت و توسعه، اقدام کافی برای مقابله با نیروهای داعش نکرده، رد کرد و گفت دولت ترکیه "هرگز با هیچ گروه تروریستی مدارا نکرده است."

گروه موسوم به داعش هنوز واکنشی نسبت به این ادعا که این گروه مسئول این انفجار بوده، نشان نداده است.

مقام های ترکیه قبلا گفته بودند که فرد بمب گذار، زن بوده اما رسانه های محلی از یک مرد به عنوان عامل این بمبگذاری نام برده اند.

فعالان جوان که عمدتا دانشجو بودند، روز دوشنبه در سوروچ نشستی خبری برگزار کرده بودند که این بمب منفجر شد. این افراد قرار بود با سفر به کوبانی به بازسازی شهر کمک کنند. این جوانان عضو فدراسیون جوانان سوسیالیست بودند و در شبکه های اجتماعی، عکس های آنها بارها منتشر شده است.

جدید ترین مطالب سایت