لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حادثه استانی را کشوری نکنیم

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: تاکنون ۱۵ نفر بر اثر سیل یکشنبه گذشته در استانهای تهران و البرز، جان باختند که از این تعداد هفت نفر در روستای سیجان و ۸ نفر که یک تن از آنها تبعه کشور چین بود در منطقه کن و سولقان جان خود را از دست داد.

هموطن : اسماعیل نجار در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: امکانات هواشناسی برای پیش بینی وضعیت جوی در مقیاس کوچک مناسب نیست. سیل روستای سیجان در منطقه بسیار محدود و به مدت هفت دقیقه روی داده است.

وی افزود: حوادث را باید بر اساس فراگیری آنها مطرح کنیم و اگر حادثه ای استانی بود باید در سطح استان مطرح شود و کشوری نشود.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: درباره بروز سیل به مسئولان دستگاه ها هشدار داده شده بود و ما از آن اطلاع داشتیم.

وی افزود: در این زمینه در 28 تیر به دستگاه های مختلف اطلاع رسانی کردیم. اطلاعیه سازمان مدیریت بحران نشانه هشدار است و این سازمان متناسب با شرایط آب و هوایی اطلاعیه صادر می کند.

وی درباره اجاره دادن جایگاه بالگرد در حوزه بروز سیل گفت: از اجاره دادن این جایگاه  برای توقف خودروهای سواری بی اطلاع هستم.

داود پرهیزگار رئیس سازمان هواشناسی نیز در این برنامه گفت: نخستین اطلاعیه این سازمان درباره  ورود سامانه باران زا در روز 24 تیر و اطلاعیه دوم 26 تیر و سومین اطلاعیه در روز وقوع  حادثه  صادر شد.

وی افزود: اطلاع رسانی سازمان هواشناسی در دو بخش کشوری و استانی صادر می شود و این اطلاعیه ها به صدا و سیما نیز رونوشت شده است.

پرهیزگار گفت: عنوان اطلاعیه عنوان هشدار است و اطلاع رسانی ویژه درباره شرایط ویژه انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازمان هواشناسی جهانی پیش بینی نمی کند؛ بلکه گزارش ها را جمع بندی و ارائه  می کند، گفت: گزارش این سازمان درباره وزش بادی با سرعت 75 کیلومتر در منطقه بروز سیلاب گزارش دیده بانی سازمان هواشناسی کشور بوده است که به سازمان جهانی ارسال شده بود.

پرهیزگار گفت: گزارش دیده بانی با گزارش وضع هوا متفاوت است.

معاون عملیات ترافیک پلیس راهور نیز در این برنامه  گفت: پلیس هشدار وقوع بارندگی و سیلاب را دریافت کرد؛ اما هشدار هشداری نبود که جاده را مسدود کنیم.

سردار محمدرضا مهماندار افزود: سیلاب در روستای سیجان در هشت کیلومتری جاده چالوس جاری شد و در جاده اصلی چالوس سیلابی روی نداد.

وی افزود: 21 تیم پلیس در محور چالوس آماده بودند که با وقوع  سیلاب به محل  اعزام شدند. تا صبح بعد از روز حادثه پلیس 5 بار جاده چالوس را مسدود کرد.

ناصر چرخ ساز رئیس سازمان  امداد ونجات نیز در برنامه گفتگوی ویژه خبری با تایید اینکه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور نشان دهنده هشدار است گفت: نیروهای ما در منطقه ای که این حادثه در آن روی داد به دلیل فرعی بودن  جاده آن مستقر نبودند؛ اما با وقوع حادثه به سرعت  به منطقه اعزام شدند.

چرخ ساز گفت: نیروهای سازمان امداد و نجات اکنون در جستجوی مفقودین حادثه هستند.

جدید ترین مطالب سایت