لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آیا واقعا گوشی ضد آب وجود دارد؟!

مطمئنا تبلیغات زیادی درمورد گوشی های ضد آب دیده و شنیده اید اما باید بدانید که این گوشی ها تا عمق و مدت زمان مشخص و بسیار کمی می توانند خاصیت ضد آب بودن داشته باشند!

مطمئنا تبلیغات زیادی درمورد گوشی های ضد آب دیده و شنیده اید اما باید بدانید که این گوشی ها تا عمق و مدت زمان مشخص و بسیار کمی می توانند خاصیت ضد آب بودن داشته باشند!

گوشی ضد آب

سالانه کاربران هزاران گجت به اصطلاح ضدآب خود را با توجه به ادعای شرکت سازنده زیر آب می برند و آن را به یک آجر بی استفاده تبدیل می کنند.

اصطلاح ضد آب بودن گجت ها و موبایل ها موضوعی است که کاربران را در هنگام خرید این وسایل با مشکل رو به رو کرده است.

دانستن اصول اولیه اصطلاح water-resistant در سالم نگه داشتن گجت و همچنین انتخاب گزینه مناسب برای فضاهای باز و ورزشی اهمیت زیادی دارد. مهم ترین نکته درباره ضدآب بودن (waterproof) یک دستگاه این است که بدانید هیچ دستگاه ضدآبی هنوز ساخته نشده است.

درواقع این ترفندی تبلیغاتی است و سازندگان گوشی، ساعت، جی.پی.اس، اسپیکرهای همراه و... باید به جای استفاده از waterproof از water-resistant استفاده کنند و پارامترهای مشخص شده توسط سازنده را روی جعبه گجت ذکر کنند.

هر سازنده ای می تواند ادعا کند که  دستگاهش در برابر آب مقاوم water-resistant است، اما نسبت به تعریفی که از آن دارد نباید به این ادعا اعتماد کرد.

IP در اصل یک کد جهانی و استاندارد است که میزان مقاومت گجت از نظر فیزیکی و نفوذ مایعات را مشخص می کند. IPXY به معنای آن است که دستگاه به اندازه X در برابر عوامل فیزیکی و به اندازه Y در برابر مایعات از خود مقاومت نشان می دهد.

بنابراین در صورتی که اعداد X و Y بیشتر باشند، دستگاه مقاومت بیشتر دارد. هرچند برچسب IP۱۲ در دنیای واقعی وجود دارد، اما عددی کمتر از IP۵۶ را روی دستگاه ها نمی بینید.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

 

جدید ترین مطالب سایت