لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آیا این زن سیاه پوست خود را دار زده است؟ + عکس

صدها نفر در مراسم تشییع جنازه یک زن سیاهپوست که در بازداشت پلیس در ایالت تگزاس جان خود را از دست داد، شرکت کردند.

هموطن : فعالان آمریکایی می گویند، این پرونده یکی دیگر از نمونه های بیرحمی پلیس علیه سیاهپوستان آمریکاست.

خانواده و دوستان ساندرا بلند Sandra Bland که در تشییع جنازه وی شرکت کرده بودند خواستار این بودند که این مراسم در عین حال مراسم جشن زندگی وی نیز باشد.

اینها همه پس از رویدادهای تکان دهنده ای است که با یک توقف معمولی خودرو به دستور ماموران پلیس آغاز شد.

یک مامور پلیس خودرو ساندرا بلند را به سبب راهنما نزدن هنگام تغییرلاین متوقف کرد. اما پس از چند دقیقه افسر پلیس که برایان سینیا نام داشت ظاهرا از پاسخ های وی به خشم آمد. او وسیله تیزر خود را بیرون کشید و اوضاع بدتر شد.

او ساندرا بلند را بیرون کشید و در کنار جاده به اتهام لگد زدن به وی او را بازداشت کرد. امکان اینکه این ماجرا به زودی فیصله می یافت وجود داشت اما ظاهرا ساندرا بلند قادر نبود جریمه خود را بپردازد.

سه روز پس از بازداشت، جسد این زن 28 ساله در سلولش پیدا شد. معاینات پزشکی قانونی حاکی است وی خود را دار زده است. اما خانواده وی این توضیح را زیر سوال برده اند که بازتاب آن در مراسم تشییع جنازه ساندرا بلند نیز منعکس بود.

کشیش دکتر مارشال الیجا هچ، از فعالان حقوق مدنی در این مراسم گفت: پس از آنکه این خانواده عزیز خود را به خاک سپرد، ما درخواست خواهیم کرد که درباره چگونگی مرگ ساندرا بلند تحقیقات کامل انجام بگیرد. همچنین بسیاری از ما معتقدیم پس از متوقف شدن خودرو ساندرا بلند، او را نباید بازداشت می کردند.

مقامات پلیس گفته اند ساندرا بلند به آنها گفت قبل از بازداشت یک بار تلاش کرده بود خودکشی کند. اما خانواده وی می گویند او هیچ گونه افسردگی نداشت.

به هر حال، پرسش هایی جدی وجود دارد که پلیس باید درباره رفتار خود با ساندرا بلند جواب دهد. خانواده وی همچنین خواستار معاینات پزشکی قانونی مستقل و ثانویه درباره مرگ عزیز خود شده اند.

افسر پلیس درگیر این ماجرا اکنون به مرخصی اداری رفته و اف بی آی تحقیقات خود را شروع کرده است. این جدیدترین مورد از یک رشته ادعاها درباره رفتار پرخاشجویانه ماموران پلیس آمریکاست و این در حالی است که مسئله این کشور در خصوص نحوه رفتار همیشگی ماموران پلیس با سیاهپوستان هنوز حل و فصل نشده است.

جدید ترین مطالب سایت