لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ریما رامین‌فر از زیرزمین خانه پانته‎آ بهرام بازیگر شد!

محمد یعقوبی از همکاریش با ریکا رامین فر گفت : پانته آ بهرام پیشنهاد كرد در زیرزمین خانه ی پدری او تمرین  کنیم. پدر و مادر پانته آ انصافا خیلی با ما هم راهی کردند.

ریما رامین فر از زیرزمین خانه پانته‎آ بهرام بازیگر شد!

محمد یعقوبی از همکاریش با ریکا رامین فر گفت : پانته آ بهرام پیشنهاد كرد در زیرزمین خانه ی پدری او تمرین  کنیم. پدر و مادر پانته آ انصافا خیلی با ما هم راهی کردند.

همکاری محمد یعقوبی و ریما رامین فر

محمد یعقوبی کارگردان سرشناس تئاتر در روایتی از شکل گیری گروه نمایشی خود به روزهایی اشاره کرد که ستاره های دنیای بازیگری در یک زیرزمین برای تمرین تئاتر دور هم جمع می شدند.

محمد یعقوبی که دیگر این روزها یکی از کارگردانان شناخته شده تئاتر است، در سال های دور همراه بازیگرانی که همانند خود او در ابتدای مسیر بودند پا به دنیای نمایش گذاشت. او در گفت و گویی درباره شکل گیری گروه تئاتر «امروز» صحبت کرد.

او گفت: «سال 73 بود و من 27 سال داشتم. از متن خوشم آمده بود و می خواستم برایش بازیگر پیدا كنم. من تا آن زمان دوره ی تئاتر را زیر نظر استاد سمندریان در تالار هنر و بازیگری را زیر نظر زنده یاد مهین اسکویی در خانه اش تمام کرده بودم. استاد سمندریان تازه آموزش گاه تاسیس کرده بود و من آن جا هم یک ترم گذراندم و آن جا با ریما رامین فر آشنا شدم.

از او دعوت کردم در کارم بازی کند و راستش پریزاد هم توقع داشت در کار بازی کند ولی به دلیل شباهت فیزیکی ریما و پریزاد نمی  توانستم از هر دوی آنان در كار استفاده كنم. دنبال بازیگری می گشتم که در مقایسه با فیزیک ریما رامین فر که قرار بود نقش مادر را بازی کند از لحاظ ظاهری لاغر باشد و نقش دختر ریما رامین فر را بازی کند.»

او ادامه داد: «بنابراین باید پریزاد یا ریما را انتخاب می کردم. ریما برای هم بازی خود کمند امیرسلیمانی را پیش نهاد كرد. او همان جلسه ی اول تمرین نیامد و از آن جا كه اولین كار جدی م بود و می خواستم حتما این نمایش را اجرا كنم گفتم کسی که از همین جلسه ی اول نیاید کارمان با او به نتیجه نمی رسد. درجا به فکر جایگزین افتادم.»

یعقوبی گفت: «ریما این بار پانته آ بهرام را پیش نهاد داد. من به گمانم سال 1372 «مرگ یزدگرد» را با بازی پانته آ و کارگردانی گلاب آدینه دیده بودم كه پانته آ در این نمایش خیلی خوب بازی كرده بود. با او قرار گذاشتیم و هم كاری ما شكل گرفت. پانته آ پیشنهاد كرد در زیرزمین خانه ی پدری او تمرین  کنیم. پدر و مادر پانته آ انصافا خیلی با ما هم راهی کردند. و به این ترتیب برای اولین بار ما سه نفر تمرین نمایشی را شروع کردیم که اثر تعیین کننده ای در سرنوشت کاری هر سه ی ما داشت.»

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت