لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«صداوسیما سانسور می‌کند؛ پس خداحافظ»

خسرو معتضد از پایان همکاری خود با صدا و سیما خبر داد.

هموطن :این تاریخ پژوه، نویسنده و روزنامه نگار - که سال هاست در برنامه تلویزیونی «پُلی به تاریخ» به کارشناسی و اجرا اشتغال دارد و به تازگی برنامه های رادیویی را نیز آغاز کرده بود - به «عصر ایران» گفت: تصمیم گرفته ام دیگر برنامه ای در صدا و سیما نداشته باشم و با پایان برنامه های ضبط شده این همکاری پایان یافته تلقی می شود.

خسرو معتضد در بیان دلیل این کناره گیری گفت: من تاریخ پژوه هستم و تنها از سر علاقه به ایران و تاریخ حکایت های آن را باز می گویم و هیچ حُب و بغضی به کار نمی گیرم ولی با ممیزی های شدید و جرح و تعدیل ها گاه روح مطالبی که گفته ام در هنگام پخش آسیب می بیند و مثلا شنونده یا بیننده گمان می برد از یک شخصیت تاریخی یک سره بد گفته ام در حالی که من همه جوانب مختلف را با استناد به اسناد تاریخی توضیح می دهم و نقل می کنم.

کارشناس برنامه های تاریخی صدا و سیما یادآور شد: این که محتوای برنامه ها را در کلیات آن کنترل کنند و مواردی را بر اساس مصالح یا وقت کوتاه کنند یک بحث است و قابل قبول و به سیاست های سازمان احترام می گذارم اما این که با اهداف خاص وجوهی از یک شخصیت را حذف کنند و تنها بخش منفی را باقی بگذارند این ذهنیت را در مخاطب ایجاد می کند که در حال اجرای یک پروژه تبلیغاتی هستم، حال آن که من شیفته تاریخ هستم و مردم هم تاریخ را دوست دارند و از این که داستان های واقعی را گوش کنند لذت می برند.

خسرو معتضد یادآور شد: من همکاری خود با رادیو تلویزیون را از سال 1337 شروع کردم و تصور می کنم بیش از نیم قرن کافی باشد و از این پس می خواهم تمام وقت خود را صرف تکمیل کتاب هایی کنم که در دست دارم.

نویسنده ده ها جلد کتاب تاریخی در ادامه گفت وگو با عصر ایران تصریح کرد: دوست ندارم مردم مرا بر اساس جرح و تعدیل ها و دخالت هایی که دیگری در برنامه ام انجام می دهد، قضاوت کنند.

وی در پایان گفت: من عاشق ایران و مردم ایران هستم؛ همین.

جدید ترین مطالب سایت