فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرز تهیه پاناکوتا زعفرانی

پاناکوتا یکی از خوش طعم ترین دسرها و بسیار مناسب برای انواع میهمان ها می باشد. این دسر انواع مختلفی دارد که پاناکوتا زعفرانی یکی از آنهاست.

هموطن :مواد تشکیل دهنده پاناکوتا زعفرانی : 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زعفران دم کرده

1 پیمانه

100 گرم / 310 کالری

قیصی

5 عدد

نامشخص

ورقه ژلاتین

4 برگ

100 گرم / 338 کالری

شیر

نیم لیتر

100 گرم / 110 کالری

خلال پسته

2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 680 کالری

پوست لیمو

1 قاشق مربا خوری

100 گرم / 9 کالری

خلال بادام

2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 612 کالری

شکر

2 الی 3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 400 کالری

پودر نارگیل

1 الی 2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 550 کالری

دنت زعفرانی

4 عدد

نامشخص

ظرز تهیه  پاناکوتا زعفرانی :

*. به نقل از آکاایران : اول نیم لیتر شیر را داخل ظرفی ریخته .بعد 1 پیمانه زعفران دم کرده را به آن اضافه می کنیمسپس 4 تا دنت زعفرانی را اضافه می کنیم و بعد آن ها را هم می زنیم.وقتی که به خوبی مخلوط و یک دست شد ، آن را داخل ظرف دیگری ریخته و روی حرارت قرار می دهیم .

*. بعد مقداری از خلال پسته و بادام را کوبیده و بعد داخل ظرف می ریزیم .حالا پوست لیمو را رنده کرده و به محتویات ظرف خود اضافه می کنیم .عد از این ، ورق های ژلاتین را به ظرف اضافه می کنیم و بعد پودر نارگیل را نیز اضافه کرده .

*. بعد هم قیصی را به صورت برش های کوچک درآورده و به محتویات ظرف اضافه می کنیم . و خوب هم می زنیم تا  ته  نگیرد .ته ظرف هایی که آماده کرده اید کمی شکر ( قهوه ای یا سفید ) بریزید ( برای زیبا شدن تصویر ته دسر )

*. محتویات ظرف روی حرارت شما شروع به حباب دادن می کند که نشانگر این است که ورق های ژلاتین خوب حل شده و ته نگرفته است .حالا مایع داخل ظرف را به داخل ظرف های آماده کرده می ریزیم و بعد صبر می کنیم تا بخار آن برود.

*. بعد آن را به مدت یک ساعت و نیم الی 2 ساعت داخل یخچال قرار می دهیم .حالا در این مرحله از کار ، ما یک دسر مدرن را به یک آشپزی ایرانی تبدیل کرده ایم و با بقیه خلال های بادام و پسته روی دسرهای خود را تزئین کنید .

نکته : برای درست کردن پاناکوتا با بافت عالی ، حتماً باید از دنت استفاده نمائید .

 خواص پسته :

*.  پسته در بین گروه آجیل ها، یکی از بهترین منابع پتاسیم می باشد. پتاسیم 1 عدد پسته برابر پتاسیم 1 عدد پرتقال است. مقدار پتاسیم در 2 عدد پسته بیشتر از 1 عدد موز می باشد. پتاسیم موجود در پسته، به تعادل مایعات بدن کمک می کند، ضربان قلب را تنظیم می کند و برای کاهش فشار خون نیز بسیار مفید می باشد.

جدید ترین مطالب سایت