لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

زنجیره انسانی برای نجات زاگرس

بزرگترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگلهای زاگرس در لرستان تشکیل شد، و دوستداران طبیعت در این اقدام نمادین بر تلاش همگانی برای حفظ جنگل ها تاکید کردند .

هموطن :بزرگ ترین زنجیره انسانی حمایت از جنگل های زاگرس در لرستان تشکیل شد.

مدیرکل محیط زیست لرستان با اشاره به حضور گسترده مردم در این همایش، عنوان کرد: همه مردم امروز در این همایش شرکت کردند تا با یک صدای واحد در راستای حمایت از  سرمایه های طبیعی صدای خود را به گوش مردم جهان برسانند.

وی با اشاره به اینکه شش میلیون هکتار از جنگل های زاگرس متعلق به استان لرستان است، بیان کرد: با توجه به خشک سالی های اخیر و آفات بیماری هایی که در ارتباط با جنگل های زاگرس وجود دارد حدود یک میلیون و 200 هکتار از این جنگل ها در معرض خشکیدگی است.

فتحی بیرانوند در رابطه با جنگل های  زاگرس، تصریح کرد: نیاز است یک همت ملی به کار گرفته شود و اعتبارات لازم برای احیاء این جنگل ها که سرمایه های ملی ایران و به نوعی ریه های تنفسی کشور هستند انجام شود.

وی بابیان اینکه  بیش از 50 درصد منابع آب زیر زمینی کشور به واسطه جنگل های زاگرس است، خاطرنشان کرد: باید به جنگل ها به عنوان یک سپر دفاعی در راستای کاهش اثرات زیان بار ناشی از وجود ریزگرها، تجدید و تشدید اعلام حیات آب های زیرزمینی و جلوگیری از فرسایش خاک توجه شود که این امر نیاز به یک همت ملی و تلاشی مضاعف دارد.

جدید ترین مطالب سایت