لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

گرمای ۶۷ درجه ای ماهشهر تکذیب شد

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزایش دمای ۶۷ درجه ای در بندر ماهشهر در استان خوزستان را که خبر آن توسط برخی رسانه های خارجی منتشر شده بود، تکذیب کرد.

هموطن : کوروش بهادری گفت: روند افزایش دما طی روزهای آینده به ویژه روز یکشنبه دراستان اتفاق خواهد افتاد اما تاکنون دمای هوا دراین استان به 52 درجه نرسیده است.

وی گفت: در تابستان امسال اهواز با 51.3 درجه سانتیگراد بالاترین دمای استان را به خود اختصاص داده و بالاتر از این درجه دمای هوا در استان ثبت نشده است.

بهادری درباره خبری که به نقل از خبرگزاری اسپوتینک روسیه در برخی سایت ها منتشر شده است گفت: برخی سایت ها در ترجمه این خبر و تبدیل شاخص فارنهایت به سانتیگراد دچار اشتباه شده اند.

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان رطوبت نسبی دیروز در برخی نقاط استان را 98 درصد اعلام کرد و افزود: دیروز بیشترین دمای استان در آبادان با 51 درجه سانتیگراد بود و دمای اهواز و ماهشهر نیز به 50 درجه سانتیگراد رسید.

بهادری اضافه کرد: امروز نیز بیشترین رطوبت در ماهشهر 90 درصد، در ماهشهر 85 درصد و در اهواز 70 درصد بوده است.

به گفته وی دمای اعلام شده توسط خبرگزاری خارجی اسپوتینک 109 درجه فارنهایت اعلام شده که این درجه معادل 48 درجه سانتیگراد است.

وی همچنین گزارش روزنامه گاردین مبنی بر اعلام اهواز به عنوان گرم ترین شهر بعد از کویت را تایید کرد و افزود: چند سال پیش نیز کویت و اهواز حداکثر دمای 51 درجه سانتیگراد را تجربه کرده بودند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تاکید کرد: بیشترین دمای ثبت شده در اهواز در تابستان چند سال پیش معادل 52 درجه بوده است.

بهادری اضافه کرد: بیشترین دمای ثبت شده در دنیا 56 درجه سانتیگراد در صحراهای عزیزیا مصر و دره مرگ آمریکا بوده و در ایران نیز بیشترین دمای ثبت شده در منطقه گندم بریان کویرلوط است.

وی افزود: عملکرد انسان در دمای بیش از 55 درجه سانتیگراد مختل شده و منجر به مرگ بسیاری از افراد می شود.

بهادری با اشاره به تفاوت تعریف دما و گرما گفت: دمایی که هواشناسی اعلام می کند بر اساس استانداردهای جهانی است که با گرما که میزان انرژی دریافتی است فرق دارد.

به گفته وی افرادی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند گرمای بیشتری احساس می کنند که این متفاوت از دمای واقعی است.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک روز گذشته با انتشار خبری اعلام کرد رکورد گرمترین روز جهان پنجشنبه هشتم مرداد ماه در بندر ماهشهر شکسته شد.

گروه هواشناسی واشنگتن پست دمای واقعی هوا را در این بندر 109 درجه فارنهایت با رطوبت 90 درصد گزارش اعلام کرد.

در روزهای اخیر روزنامه گاردین نیز با انتشار گزارشی اهواز و کویت را به عنوان گرم ترین شهرهای جهان معرفی کرده بود.

به گزارش این روزنامه انگلیسی ، اهواز در ماه ژوییه 2015 از 50 درجه سانتیگراد فراتر رفته است.

جدید ترین مطالب سایت