فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی و ماشین سلامت

دولتمردان به خوبی دریافته اند که اگر قرار باشد کشور به توسعه همه جانبه برسد ،  لازمه اش وجود جامعه ای تندرست است و این تندرستی با نگاه کاسبکارانه به مقوله سلامت محقق نمی شود...

روحانی و ماشین سلامت

هموطن: رئیس جمهور روحانی ،  ماشین سلامت را در مسیر درستش به حرکت در آورده است. طرح تحول نظام سلامت که چند هفته ای است در حال اجراست ، فارغ از تمام شعار زدگی های متداول در چنین طرح هایی ،  به طور ملموس و واقعی هزینه دارو و درمان را کاسته و به طرز شگفت انگیزی ،  هزینه درمان در بیمارستان های دولتی را تا 10 برابر تقلیل داده است.

هر چند این کاهش قیمت باعث هجوم بسیاری از مردم به بیمارستان ها شده و هر چند هنوز مشکلاتی در اجرای طرح وجود دارد ، ولی منصفانه باید گفت که دولت یازدهم در این باره به معنی واقعی کلمه در حال "خدمت"  به مردم است.

اجرای طرح تحول نظام سلامت ،  نشان دهنده یک نکته بسیار راهبردی در مسیر توسعه است و آن این که دولتمردان به خوبی دریافته اند که اگر قرار باشد کشور به توسعه همه جانبه برسد ،  لازمه اش وجود جامعه ای تندرست است و این تندرستی با نگاه کاسبکارانه به مقوله سلامت محقق نمی شود.

از سوی دیگر ،  نگاه ویژه دولت و شخص رئیس جمهور به مقوله بهسازی نظام سلامت نشان می دهد که بحث شیوع بیماری هایی مانند سرطان که طی سال های گذشته مطرح بوده،  جدی گرفته شده است و دولت با علم به این که در آینده ای نه چندان دور،  میزان نیاز مردم به مراکز درمانی افزون تر خواهد شد،  در صدد ایجاد زمینه و زیرساخت مناسب برای پاسخگویی کارآمد به نیاز آتی برآمده است.

در مجموع آنچه به عنوان طرح تحول نظام سلامت در حال اجراست ،  طرحی انسانی ،  ملی و بسیار ارجمند است که باید بدان مدد رساند و فارع از هر گونه گرایش سیاسی ، به دست اندرکاران آن دست مریزاد گفت.

منبع خبر: مجله اینترنتی بیتوته

جدید ترین مطالب سایت