لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتقال پایتخت، آخرین گزینه

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه بحث انتقال پایتخت به عنوان یک گزینه را ، پرهزینه ترین و آخرین تصمیم خواند.

هموطن :پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: پیرو قانون مصوب اردیبهشت مجلس شورای اسلامی درباره ساماندهی پایتخت که به عنوان طرح در مجلس به تصویب رسید، ایده های اولیه در طرح انتقال پایتخت بود.

وی گفت: برخی بر این تصورند که با انتقال پایتخت مشکل شهر تهران حل خواهد شد اما مطالعات نشان می دهد که حتی اگر مرکز سیاسی کشور جابه جا شود مشکلات تهران بر جای خودش خواهند ماند.

حناچی افزود: شب گذشته جلسه ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و 40 نفر از صاحب نظران در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ،نظامی، سیاسی و شهر سازی و معماری کشور برگزار و موضوع به طرح گذاشته و نظرات مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که تمام تجارب مدیریتی را پشت سر نگذاریم و نتیجه نگیریم نباید سنگین ترین و پرهزینه ترین راه را انتخاب کنیم اظهار داشت: راه های کم هزینه ای هم وجود دارد که دنیا انها را تجربه و برخی کشور ها با مشکلاتی شبیه کلان شهر تهران جمعیت 12 میلیونی خود را به 7 میلیون کاهش داده است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه با اشاره به اینکه با اجرای سیاست های منسجم در حوزه اقتصادی و کالبدی می توان تصمیم گرفت افزود: تهران و منطقه طبیعی تهران با داشتن 3/5درصد مساحت کشور 30درصد تولید ناخالص داخلی بیش از 40 درصد شاغلان آموزش عالی حدود 30 درصد ارزش افزوده در صنعت و خدمات را به خود اختصاص داده است که نبود تعادل منطقه ای را در این منطقه شاهد هستیم.

حناچی تصریح کرد:  با شکل گیری فضای جدید در کشور ، رفع تحریم ها ، ایجاد سرمایه گذاری های تازه ، ایجاد فضای رقابتی و سرمایه گذاری در بقیه نقاط کشور باید موضوع ساماندهی پایتخت را پیگیری کنیم که این کار ایجاد نمی شود مگر با ایجاد مزیت و رقابت در بقیه نقاط کشور.

جدید ترین مطالب سایت