لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تجارت پرسود خرافات

بازار  پیشگویان قلابی همچنان داغ و پر سود است

هموطن : فقط لیوان آب بود و قرص های آرامبخش، آرامبخش های رنگی که دو سالی می شد رنگ زندگی اش را رقم زده بود... آبی برای صبح... سبز برای زمان هایی که دردش زیاد بود و قرمز برای آن وقت هایی که با کابوس بیدار می شد... تمام زندگی اش در این سه رنگ خلاصه شده بود. نه این که فکر کنی از اول این طور بوده ، نه... از وقتی که آن اتفاق لعنتی زندگی اش را از هم پاشید این طور شده بود... هنوزم گاهی با صدای کودک دو ساله اش از خواب می پرد... صدایی که با همان لهجه خاص می گوید بابایی آب بیار... هنوز در جای جای خانه عطر همسرش را حس می کند... گاهی حتی یادش می رود که آنها نیستند و وقتی به خانه می آید صدایشان می کند.

اما از آن دوشنبه لعنتی که همه زندگی اش را برد تا الان دو سال گذشته... دوسالی که او را صدسال پیرتر کرده است...

هنوز روی تختش نیمه خواب است که مثل همیشه تلفن زنگ می خورد و روی پیغامگیر می رود... باز هم مادر است، می خواهد تنها پسرش را نصیحت کند... هنوز چند دقیقه ای از زنگ مادر نگذشته که دوباره تلفن زنگ می خورد و مطابق معمول اول هفته ها از شرکتش زنگ می زنند و گزارش کار می دهند... فقط می شنود... فضای خانه مه آلود است... تمام پرده ها کشیده شده و هیچ نوری وارد نمی شود، تنها روزنه هایی از نور که توانسته اند از درز پرده عبور کنند فضا را کمی از سیاهی مطلق به خاکستری تیره تغییر داده است... محمد دو سال است که نمی فهمد شب و روزش چطور سپری می شود، گویی او هم در آن حادثه دلخراش همراه همسر و فرزند خردسالش بوده... انگار دریای توفانی هر سه اعضای این خانواده را با هم بلعیده است.

سکانس دوم

کفش های رنگارنگ... گاهی سیاه و گاهی سفید از کنارش... رو به رویش و گاهی هم پا به پایش قدم می زنند و دور می شوند... این تنها تصویری است که حالا بعد از آن دوشنبه لعنتی دارد تجربه می کند... نور چشمانش را می زند برای همین سرش را پایین آورده تا آسمان را نبیند... کسی چه می داند شاید آبی آسمان او را یاد دریای بیکرانی می اندازد که خانواده اش را غرق کرد... قدم هایش تند تند و منظم برداشته می شود... مقصد مشخص است می رود بهشت زهرا.

باورش نمی شود نام عزیزانش که روزی گرمابخش زندگی اش بوده اند روی سنگی سرد حک شده است... هنوز بعد از سه سال باور نکرده که در این دنیا غیر از خدا کسی را ندارد... دلش نمی آید دست بر سنگ بکشد... همین طور با خود درگیر است که گرمای دستی را بر شانه اش حس می کند... قالب تهی می کند... دلش می خواهد همانجا تا ابد بماند و تصور کند دستان کودکش... دستان همسرش هنوز روی شانه اش است، اما این خیال اندکی بعد فرو می ریزد وقتی پیرمردی از پشت صدایش می کند تا خیرات بردارد... تاب ایستادن ندارد، بالاخره خم می شود، می شکند و اشک هایش سرازیر می شوند... آن قدر اشک می ریزد تا از حال می رود... غم اش اکنون همسن و سال کودکش است.

روی صندلی پارکی کنار قبرستان نشسته و به راه خیره شده ،خورشید در حال غروب است که زنی را از دور می بیند... او اعتنا نمی کند، اما زن میانسال کنارش می نشیند... می خواهد سر حرف را باز کند، اما او بلند می شود... هنوز چند قدمی از صندلی دور نشده که زن میانسال به هدف می زند و نام همسر مرد را به زبان می آورد... مرد لحظه ای میخکوب می شود و تامل می کند... زن میانسال ادامه می دهد و از فرزند خردسال مرد می گوید...

سکانس سوم

قرمز... سبز... آبی... تکرار می شود و این رنگ دنیای مرد را تغییر داده است... صدای موسیقی قطع نمی شود... پرده ها کنار رفته... عکس همسر و دختر مرد با آیین خاصی تزئین شده انگار نه انگار که روزی این خانه سال ها عزادار بوده... امروز هم دوشنبه است دقیقا مطابق همان تاریخ که زندگی مرد را آب برد، اما این بار در سالگرد آن اتفاق شوم بر مه خانه افزوده نمی شود... امروز همه دوستان جدید مرد آمده اند تا جشن بگیرند جشن تولد دوباره خانواده اش را... قرمز... سبز... آبی... اینها رقص نوری است که... خانواده مرد فقط متعجب هستند... اوایل خوشحال بودند که پسرشان رفت و آمد پیدا کرده و تنها سقف خانه را نمی بیند، اما الان نگرانند...

درست حدس زدید آن زن رمال... آن پارک و آن اطلاعات، کاری کرد تا مرد تا اینجا و همپای این عده پیش رود... مرد می خواست از همسر و فرزندش بداند و حالا این مراسم با خبرهایی که گهگاه زن فالگیر از خانواده مرد به او می دهد شده آرامش جانش... دار و ندارش را فروخته تا زن میانسال بیشتر بتواند انرژی ذخیره کرده و از حال عزیزانش با خبرش کند... حالا فقط همین خانه مانده و سود پولی که ماهانه بانک به حسابش واریز می شود... هر ماه جشنی با مهمانان زن فالگیر برگزار می کند تا انرژی مثبت برای همسر و دخترش ذخیره کند، محصور حرف ها و توصیه های زن رمال است و فقط منتظر پیغام همسرش است که از طریق زن میانسال برای او ارسال می شود.

پلان جدید!

کم نیستند اخباری که هر روز راجع به دام های رمالان در صفحات حوادث روزنامه ها چاپ می شوند از پرونده بنای امامزادگان توسط سودجویان تا معجونی برای ایجاد عشق. اما چه می شود که گاهی حتی افراد تحصیلکرده هم در دام این تبلیغات دروغین گرفتار می شوند؟! اما همیشه همه چیز این طوری پیش نمی رود... گاهی اوقات راه رفتن کسی روی آتش یا انجام کارهای خارق العاده باعث می شود مردم فکر کنند فردی از عنایت ویژه پروردگار بهره مند شده است... بسیار شنیده ایم که گروهی با بهره گیری از سادگی و صداقت مردم و با نشان دادن چند کشف و کرامت، مریدان ساده لوح را فریب داده و با خود همراه می سازند و از این طریق به شهرت، محبوبیت و گاه ثروت و دارایی دست می یابند.

دامی برای ساده لوح ها

دکتر مجید اشتری، آسیب شناس اجتماعی در این باره می گوید: خرافات به عنوان یک رفتار ضدمنطقی و مخالف با عقل و باورهای معنوی از ابتدای تاریخ بشریت در تمام جوامع وجود داشته و دارد. در کشور ما باورهای خرافی در قالب جادو جمبل، فال و سرکتاب و رفتارهایی از این دست از دیرباز تاکنون وجود داشته و متاسفانه از تمام اقشار و طبقات از نظر تحصیلی و اجتماعی، اقتصادی و سنی، مشتریان خود را انتخاب کرده است. باورهای خرافی معمولا از نگاره رفتارشناسی اجتماعی دو گروه است، باورهایی که رنگ و بویی از دین و معیارهای مذهبی دارند و با سوءاستفاده از این گونه رفتارها به فریب مردم مشغول هستند مثل جن گیری... احضار روح و طلسم و جادو و این قبیل رفتارها و گروه دیگر باورهای خرافی فال و فالگیری با وسایل مختلف از جمله چای و قهوه تا شمع و تاروت و امثال آن می باشد که سرمایه اصلی عاملان آن، ساده لوحی دیگران و زبان چرب و نرم خودشان است بدیهی است که هر فردی بالاخره در زندگی دشمن دارد... منتظر خبری می باشد... نامه ای در راه دارد، گفتن این گونه موارد باعث جذب مشتریان رمالان می شود. موضوعاتی که یک روز اتفاق می افتد و نیاز به پیشگویی نیست.

وی ادامه داد: در یک پژوهش میدانی که در طول چهار سال از سال 89 تا 93 انجام شد، مشخص شد 90درصد از مراجعان بهفالگیرها زنان هستند که 75 درصد آنها دارای تحصیلات دیپلم به بالا هستند. رقابت عشقی... حذف مزاحم... مهربان کردن قلب طرف مقابل... رسیدن به پول و ثروت بدون زحمت و تلاش برای آگاهی از آینده، 90 درصد از درخواست های مراجعان را تشکیل می دهد. با توجه به این که مردم ما دارای سابقه دینی هستند متاسفانه بعضی از این شیادان که خود فاقد باورهای دینی هستند با سوء استفاده از آیات مقدس و اسامی مبارک و محترم اقدام به کلاهبرداری می کنند. درآمد یک فالگیر در تهران بیش از یک استاد دانشگاه است. گاهی دروغ های این شیادان باعث ایجاد دشمنی و حتی متلاشی شدن کانون خانواده می شود. در پژوهش یاد شده اصلی ترین علل رواج بازار این گونه کلاهبرداران کمرنگ بودن آموزش مهارت های زندگی مثل مقاومت در برابر فریب، فاصله گرفتن از معیارهای دینی، تذکر و ایمان به خدا بوده است.

این متخصص علوم رفتاری درباره تجربه شخصی خودش در مواجهه با افرادی که به رمالان مراجعه می کنند به تپش گفت: سال گذشته زنی برای مشاوره به اینجانب مراجعه کرد که با اجرای دستورهای رمالی باعث مسمومیت همسرش و به خاطر این حرکت غیرانسانی دچار افسردگی عمیق شده بود. وقتی از وی درباره روش پیشنهادی رمال پرسیدم معجونی نشان داد و گفت: «پنج میلیون تومان بابت این معجون و همین طور سه میلیون تومان بابت یک قطعه فلز هفت جوش که مرکب از طلا ، نقره ، مس ، برنج و روی است پرداخت کردم.»

معجون را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادیم... مغز یک پرنده که به نظر می رسید کلاغ باشد همراه با مو، این معجون را تشکیل می داد و آن کلاهبردار شیاد از این زن خواسته بود روزی دو بار این معجون را در غذای همسرش بریزد، هنوز دومین روز تمام نشده بود که مرد بیچاره راهی بیمارستان شد.

جدید ترین مطالب سایت