فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خوراک اردک چینی

اردک را درست قبل از سرو غذا بپزید . پنکیک ها می توانید از 1 روز قبل آماده نموده و هنگام سرو در فر گرم کنید . اردک را در قابلمه آبجوش قرار داده و درب آن را گذاشته و بجوشانید سپس از روی گاز برداشته و بمدت 30 دقیقه کنار بگذارید .

هموطن :

گوشت کبک  1 عدد

عسل  2 قاشق سوپخوری

سرکه  1 قاشق سوپخوری

خیار بدون پوست  1 عدد

پیاز سبز  6 عدد

سس لوبیا  1 قاشق سوپخوری

سس آلو  2 قاشق سوپخوری

سس سویا  1 قاشق سوپخوری

روغن کنجد  1 قاشق سوپخوری

آرد سفید  2 فنجان

طرز تهیه :

اردک را درست قبل از سرو غذا بپزید . پنکیک ها می توانید از 1 روز قبل آماده نموده و هنگام سرو در فر گرم کنید . اردک را در قابلمه آبجوش قرار داده و درب آن را گذاشته و بجوشانید سپس از روی گاز برداشته و بمدت 30 دقیقه کنار بگذارید . آن را آبکش کرده و با دستمال تمیزی خشک کنید و در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شود . اردک را با مخلوط عسل و سرکه چرب کرده و روی صفحه فلزی در ظرف پیرکسی قرار دهید و بدون اینکه روی آن را بپوشانید بمدت 15 دقیقه در یخچال بگذارید . مجددا اردک را با چاشنی عسل و سرکه چرب کرده و بمدت 1 شب در یخچال بگذارید سپس آن را در فر با حرارت متوسط بمدت 40 دقیقه بپزید تا ترد و طلایی شود. خیار را از وسط در انتداد طول آن ببرید و دانه های آن را جدا کرده و بصورت خلالهای باریکی خرد کنید . پیازچه را نیز خرد کنید. اردک را به قطعات کوچک خرد کنید .

در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست

طرز تهیه پنکیک :

مرحله اول : آرد را در کاسه الک کرده و وسط آن را گود کنید , آبجوش و روغن کنجد را افزوده و بهم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی حاصل شود و بمدت 10 دقیقه روی سطح آردی ورز دهید و روی آن را پوشانده و بمدت 15 دقیقه دقیقه کنار بگذارید تا خمیر استراحت کند سپس آن را به شکل لوله ای بپیچید و به 35 قطعه خرد کنید . مرحله دوم : هر قطعه را بصورت دایره 10 سانتیمتری فرم دهید . مرحله سوم : ماهیتابه را داغ کرده و بدون اینکه آن چرب کنید هر طرف خمیر را بمدت 20 ثانیه تفت دهید .

برای سرو نمودن :

روی پنکیک های داغ سس بمالید و خیار , پیازچه و گوشت را به تناسب بین آنها پخش کرده و آنها را لوله کنید و بصورت ساندیچ میل نمایید .

سس آلو :

آلو نگه داشته شده در سرکه , ادویه و فلفل که کمی با شکر شیرین شود

سس لوبیا :

مخلوط لوبیا , آرد و نمک

طرز تهیه سس :

تمام مواد را با هم مخلوط کرده و بهم بزنید.

 

 ▪ شکر سفید ۲ پیمانه. 

 ▪ آب ۲ پیمانه.

 ▪ گلاب ۴/۱ پیمانه.

 ▪ نودل برنج چینی ۱۰۰ گرم

 ● طرز تهیه:

 ـ شکر را در اب بکمک حرارت حل کرده وپس از سرد شدن کامل گلاب را به ان 

 ـ اضافه وبا ظرف فلزی بمدت ۴ الی ۵ ساعت داخل فریزر قرار دهید.

 ـ نودل برنج را خورد کرده بمدت ۱۵ دقیقه در اب جوش با حرارت ملایم بجوشانید.

 ـ نودل اماده شده را داخل صافی ریخته و اب سرد رویش ریخته و سپس کناری میگذاریم پس از بسته شدن اب شکر(۴ الی ۵ ساعت) با نودل اماده مخلوط وبا اب لیمواماده سرو میباشد

 برای نگهداری طولانی, می توان در ظروف کوچکتر داخل فریزر گذاشت و نیم ساعت قبل ازمصرف خارج وپس از بازشدن به ان آب لیمو اضافه ومیل کرد. 

جدید ترین مطالب سایت