لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آمار تاسف برانگیز از مصرف الکل در ایران

رئیس جامعه سم شناسی پزشکی آسیا و اقیانوسیه از وجود بیش از یک میلیون نفر مصرف کننده «الکل» در ایران خبر داد...

خبرگزاری ایسنا: رئیس جامعه سم شناسی پزشکی آسیا و اقیانوسیه از وجود بیش از یک میلیون نفر مصرف کننده «الکل» در ایران خبر داد.

دکتر رضا افشاری صبح امروز 29 اردیبهشت ماه در نشست خبری «اولین کنگره بین المللی سوءمصرف الکل» با اشاره به اینکه مقدار مصرف الکل در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین است، عنوان کرد: در سال 91 سند ملی الکل در کشور معرفی شد که بر اساس آن بیش از یک میلیون نفر در کشور الکل مصرف می کنند.

وی اظهار کرد: مصرف کنندگان الکل در ایران 30 درصد زن و 70 درصد مرد هستند البته به طور کلی در جهان مسمومیت با الکل در مردان بیشتر از زنان است.

افشاری با بیان اینکه آمریکا 9 برابر، کانادا 10 برابر و انگلستان 12 برابر ایران الکل مصرف می کنند، ادامه داد: به دلیل عدم آگاهی مردم از مضرات همچنین بی کیفیتی الکل مصرفی در کشور ما مسمومیت با ترکیبات تریاکی و الکل زیاد است.

رییس واحد مدیریت دانش بالینی سوءمصرف الکل در کشور با اشاره به اینکه مصرف الکل منجر به بروز سیروز کبدی در افراد می شود، اضافه کرد: مسمومیت مزمن با ورود مقدار کمی از مواد شیمیایی به بدن فرد موجب گسترش حساسیت ها، بروز بیماری های قلبی و سرطان در سال های آینده شود.

افشاری با اشاره به اینکه میزبان اصلی این کنگره دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز تحقیقات اعتیاد آن است، افزود: مسئولیت دانش بالینی سوءمصرف الکل به مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مشهد سپرده شده است.

رئیس جامعه سم شناسی پزشکی آسیا و اقیانوسیه در خصوص محورهای کنگره عنوان کرد: اپیدمیولوژی مصرف الکل، عوارض استفاده از آن، پیشگیری از مصرف بیش از اندازه الکل، مشکلات سیستم اعصاب، ریه و بیماری های خونی و سرطان بخشی از محورهای این مراسم است.

وی اظهار کرد: 500 نفر برای شرکت در این مراسم ثبت نام کرده اند که به دلیل استقبال زیاد 60 نفر نیز می توانند به صورت دریافت بلیت آزاد در این مراسم حضور داشته باشند.

رییس اولین کنگره بین المللی سوء مصرف الکل با اشاره به اینکه رازی دانشمند ایرانی کاشف الکل است، عنوان کرد: رازی اولین نفری بود که از ترکیبات تریاکی برای بی هوشی قبل از عمل استفاده  کرد به همین دلیل برای بزرگداشت این دانشمند در روز برگزاری کنگره از سردیس بزرگ رازی رونمایی می شود.

افشاری گفت: 270 مقاله برای این کنگره ارسال شده است که از این تعداد 240 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی و پوستر انتخاب شده است.

سالانه 2.5 میلیون نفر در جهان به دلیل مصرف الکل فوت می‍ کنند

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر حمید خسروجردی، دبیر علمی اولین کنگره بین المللی سوءمصرف الکل نیز در این نشست خاطرنشان کرد: مصرف الکل در کشور ما به دلیل وجود باورهای مذهبی نسبت به مصرف جهانی پایین است.

وی با اشاره به اینکه افراد زیادی در داخل کشور به مصرف الکل وابستگی دارند، ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم و استفاده از الکل بی کیفیت سالانه شاهد مسمومیت افراد زیادی در کشور هستیم.

خسروجردی عنوان کرد: 26 دانشگاه علوم پزشکی از سراسر کشور به این کنگره مقاله ارسال کرده اند همچنین مقالاتی از کشورهای ایالات متحده امریکا، فرانسه، هندوستان و سریلانکا نیز دریافت شده است.

متخصص سم شناسی با اشاره به اینکه تنوع حضور دانشگاه ها و دانشکده ها در این کنگره در سطح داخلی بی نظیر است، اظهار کرد: ویژگی دوم این کنگره حضور رشته های مختلف چشم، گوش، حلق و بینی، داخلی، زنان و زایمان و رشته های غیر پزشکی از جمله جامعه شناسی و روان شناسی است.

دکتر عباس زوار، دبیر اجرایی اولین کنگره بین المللی سوءمصرف الکل اظهار کرد: در این کنگره موضوعات پزشکی، مذهبی، اجتماعی و پزشکی قانونی مطرح می شود.

وی ادامه داد: حدود 70 درصد از مقالات دریافت شده با موضوع عوارض جسمانی، روانی و مشکلات اجتماعی مصرف الکل بوده است.

اولین کنگره بین المللی الکل از تاریخ 31 اردیبهشت ماه تا دو خرداد ماه در تالار رازی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

جدید ترین مطالب سایت