لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

راه‌ اندازی لیزینگ مسکن با وام 50 میلیونی

مشاور مالی وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی طرح لیزینگ مسکن از ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: سقف پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید مسکن دسته اول می تواند در وهله نخست مناسب باشد...

خبرگزاری فارس: مشاور مالی وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی طرح لیزینگ مسکن از ۲ ماه آینده خبر داد و گفت: سقف پرداخت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید مسکن دسته اول می تواند در وهله نخست مناسب باشد. 

 حسین عبده تبریزی در پاسخ به این سوال که آیا می توان به راه اندازی طرح لیزینگ مسکن در هفته های آتی که اوج نقل و انتقال مسکن است امیدوار بود، گفت: ماهیت لیزینگ ها اعطای تسهیلات به کالاهای بادوام مصرفی است، بنابراین مهمترین کالای با دوام مصرفی در ایران، همانا مسکن است. 

 وی ادامه داد: بنابراین اگر لیزینگی در کشور آمادگی داشته باشد که به خرید مسکن تسهیلات پرداخت کند می تواند راهگشای مناسبی برای خانه دار شدن متقاضیان باشد. 

 عبده تبریزی تاکید کرد: نظر وزارت راه و شهرسازی که اتفاقا طی یک نامه  به بانک مرکزی نیز ارسال شده است این است که با پرداخت تسهیلات در طرح لیزینگ مسکن باید سقف داشته باشد و به گروه های هدف و برای خرید خانه های دسته اول صورت گیرد. 

 وی در پاسخ به این سوال که چه میزان سقف می تواند در این شرایط مناسب و مفید باشد گفت: فعلا در وهله اول می توان سقف 50 میلیون تومان را مناسب دانست و راه اندازی آن تا دو ماه آینده تاریخ مناسبی است. 

 به گفته وی، می توان از شرکت هایی که سابقه خوبی در لیزینگ کالاهای بادوام مثل خودرو داشته اند، برای ورودشان به بازار مسکن استقبال کرد. 

 بانک های دیگری در کنار بانک مسکن تسهیلات بدهند 

مشاور مالی وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا همچنان معتقد هستید بانک مسکن به تنهایی نمی تواند پاسخگوی تقاضای مسکن برای پرداخت تسهیلات باشد، گفت: این که بانک های دیگری در کنار بانک مسکن بتوانند به پرداخت تسهیلات مسکن روی بیاورند در حال بررسی است. 

 وی ادامه داد: به هر حال ما پیشنهاد داده ایم که تعداد بانک های پرداخت کننده تسهیلات خرید مسکن افزایش یابد چرا که به هر حال ظرفیت بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات محدود است. 

جدید ترین مطالب سایت