فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم

 یکی از معضلات شایع در بسیاری از افراد سیاهی دور چشم می باشد که می توان آن را به  اختلالات خواب ، انواع آلرژیو حتی بیماریهای هورمونی نسبت داد ، در این حالت به علت کدر شدن دور چشم ، از زیبایی فرد کاسته می شود و جلوه بدی به صورت داده می شود ، البته این حالت می تواند در پی مشکلات متعددی باشد

هموطن :در کتب مربوط به زیبایی و پوست درباره این مشکل مطالب زیادی نوشته نشده ولی حلقه های سیاه دور چشم مشکل شایعی است و بیماران زیادی از این سیاهی دور چشم شکایت دارند. بررسی های صورت گرفته نشان داده که این حلقه ها عمدتا به دو دلیل تشکیل می شوند: ضعف عمومی بدن و افزایش جریان خون وریدی چشم.

علل عمده حلقه های سیاه دور چشم

در کتب مربوط به زیبایی و پوست درباره این مشکل مطالب زیادی نوشته نشده ولی حلقه های سیاه دور چشم مشکل شایعی است و بیماران زیادی از این سیاهی دور چشم شکایت دارند. بررسی های صورت گرفته نشان داده که این حلقه ها عمدتا به دو دلیل تشکیل می شوند: ضعف عمومی بدن و افزایش جریان خون وریدی چشم.

چه زمانی سیاهی دورچشم بیشتر می شود؟

خستگی های مزمن، بی خوابی های طولانی، خستگی های خود کره چشم، کسانی که به هر دلیلی از چشم خود زیاد کار می کشند، کم خونی که باعث ضعف عمومی می شود و همه اینها می توانند باعث سیاهی دور چشم شوند. در ضمن دیده شده که خانم ها به خصوص دختران جوان در زمان عادت ماهیانه سیاهی دور چشم های شان تشدید می شود. به طور کلی هر عاملی که باعث ضعف بدن و تحلیل رفتن قوای جسمانی و لاغر شدن شود به دلیل جذب چربی های کره چشم و ایجاد حالت فرورفته در چشم باعث سیاه شدن دور چشم ها می شود.

مشکل خاصی که معمولا شما ندارید

همان طور که اشاره شد علت اصلی حلقه های سیاه دور چشم ضعف عمومی بدن و افزایش جریان خون وریدی در اطراف چشم است . با این حال جدا از این دو مشکل خود پوست پلک هم ممکن است دچار مشکل شده باشد. پوست پلک از انواع پوست های خاص است مثل پوست لب، پوست کف دست و پا، پوست گوش و پوست کناره بینی. این انواع خاص ممکن است به دلیل شرایط و بیماری های ویژه ای دچار تغییر حالت شوند. اگر کسی بدون ابتلا به 2 علتی که صحبت شان شد دچار سیاهی در اطراف چشم شود، می تواند مبتلا به بیماری پوستی خاصی باشد ولی به هرحال چنین حالتی شایع نیست و علت اصلی آن همان 2 موردی است که اشاره کردیم.

اشکال از بینی شماست

علت دوم این مشکل افزایش جریان خون وریدی کره چشم است. این اتفاق عمدتا در افرادی رخ می دهد که انسداد بینی دارند. چون جریان خون وریدی چشم نزدیک به جریان خون وریدی بینی است اگر کسی به سختی نفس بکشد و بینی گرفته باشد یا به هر علتی فرد نتواند راحت نفس بکشد این فشار زیادی که برای وارد کردن هوا به بینی اعمال می شود باعث ایجاد فشار منفی داخل فضای بینی شده و باعث مکش و افزایش حجم جریان خون وریدی بینی می شود. در نتیجه جریان خون وریدی کره چشم و پلک های تحتانی بیشتر شده و این سیاهی دور چشم ایجاد می شود.

از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم

حلقه های سیاه دور چشم

افرادی آلرژی و عفونت دارند

امروزه عقیده بر این است، هر اتفاقی که در بینی رخ می دهد در سینوس هم اتفاق می افتد و بالعکس چون مخاط این 2 بخش یکی است به همین دلیل ما رینو سینوزیت(التهاب بینی و سینوس) داریم نه سینوزیت(التهاب سینوس) و رینیت(التهاب بینی) جدا از هم. دلایل ایجاد رینو سینوزیت بسیار متنوع است. هر عاملی که بتواند مخاط بینی را تحریک کند، می تواند باعث ایجاد رینوسینوزیت شود که یکی از شایع ترین انواع آن رینو سینوزیت آلرژیک است. عوامل آلرژی زا(آلرژن) هم بسیار متنوع هستند؛مثل گرده گل ها و گیاهان، ذرات آلاینده هوا، سیگار، مو، یا پشم حیوانات و پر پرندگان.

 رینو سینوزیت عفونی

وقتی مردم درباره سینوزیت حرف می زنند منظور شان بیشتر سینوزیت عفونی است. رینو سینوزیت های عفونی شرایط خاص خود را دارند. اگر حاد باشند معمولا یک یا چند سینوس خاص مبتلا می شوند. اگر این عفونت حاد ایجاد انسداد کند معمولا فقط در یک سمت این حالت اتفاق می افتد اما به طور کلی عفونت حاد باعث ایجاد حلقه های سیاه نمی شود. برخلاف نوع حاد، انواع مزمن چون طولانی مدت هستند در آن ها احتمال انسداد بیشتر بوده و در ضمن بیماری های مزمن معمولا باعث یک ضعف عمومی هم در بدن می شوند.

انسداد یا التهاب

خیلی اوقات التهاب(چه عفونی و چه آلرژیک) در حدی نیست که باعث انسداد بینی و سینوس شود. در واقع باید گفت، هر عاملی که باعث انسداد بینی شود جریان خون وریدی بینی و چشم را افزایش می دهد نه صرفا التهاب. از طرف دیگر عوامل دیگری هم باعث انسداد بینی می شوند مثل پولیپ ها، یا تومورها. این ها هم فشار منفی ایجاد کرده و با افزایش جریان خون وریدی حلقه های سیاه دور چشم ایجاد  می کنند.

درمان

برای درمان این مشکل باید علت آن برطرف شود. مثلا اگر کسی کم خونی دارد باید آن را درمان کند. در مورد خستگی هم نکته مهم این است که این حالت به دلیل خستگی مزمن و طولانی مدت ایجاد می شود. اگر کسی یک شب بی خوابی داشته باشد با یک استراحت مناسب مشکل به سرعت حل می شود ولی در کسانی که شیفت های شبانه زیاد، بی خوابی مداوم، ساعات کار متفاوت و متغیر دارند با یکی، دو روز استراحت این مشکل برطرف نمی شود. این افراد باید الگوی زندگی(lifestyle) خود را تغییر دهند. اگر هم کسی مشکل انسداد بینی داشته باشد باید آن را رفع کند. اگر رینو سینوزیت آلرژیک است باید درمان مناسب و پیشگیری از آن انجام شود. اگر انسداد برطرف شود بعد از مدتی سیاهی دور چشم هم برطرف می شود.

از بین بردن حلقه های سیاه دور چشم

کمپرس گرما،  سیاهی را از بین می برد

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم هر عاملی که باعث افزایش  در جریان خون وریدی کره چشم شود عامل ایجاد حلقه های سیاه دور چشم خواهد بود. در نتیجه می توان گفت هر عاملی که بتواند به طور موضعی جریان خون کره چشم را بهتر کند، می تواند این حلقه های سیاه را تا حدودی کاهش دهد.اصلی ترین عامل در این رابطه   کمپرس گرما در اطراف چشم  یا چشم ها است که باعث بهبود گردش خون چشم شده و شرایط را کمی بهتر می کند. با این کار سیاهی تا حدودی برطرف می شود  اما باید توجه داشت که  تا عامل اصلی برطرف نشود این مشکل حل نمی شود.

جدید ترین مطالب سایت